Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar által meghirdetett szakirányú továbbképzés.
A szakirányú továbbképzés általános célja a településirányítás műszaki szakterületei számára olyan szakmérnökök képzése, akik megfelelő műszaki ismeretekkel és képességekkel rendelkeznek a települések műszaki alrendszereinek egységes működtetéséhez, az önkormányzatok települési műszaki feladatainak ellátásához, és e feladatokkal kapcsolatos döntés-előkészítő munka elvégzéséhez. A képzés elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt a települések műszaki infrastrukturális rendszereinek ésszerű működtetéséhez, fenntartásához és fejlesztéséhez.
A továbbképzésben részt vevő szakmérnökök rendelkeznek:
A képzés során megszerzett ismeretek, kompetenciák birtokában a továbbképzési szakon végző szakmérnökök képesek lesznek:
Szakkal kapcsolatos kérdések
Szakkal kapcsolatos kérdések
Városüzemeltetési alapozó szakismeretek
18-22 kredit:
Települési és városi műszaki rendszerek összehangolt üzemeltetésének tervezéséhez, kiépítéséhez, működtetéséhez szükséges speciális szakismeretek
30-34 kredit:
Szakdolgozat:
8 kredit
–
–
–
60 kredit
Karunk több mint 300 éves múltra tekint vissza, amely bizonyítja a szakembereink iránti folyamatos igényt. A fejlődő gazdaság miatt nő a nyersanyag-, energia- és vízigény, ezért a bányászatnak is alkalmazkodnia kell. A közeljövőben olyan globális kihívásokat kell megoldani, mint az alacsony szén-dioxid kibocsátás, a körforgásos gazdaság, a vízbányászat vagy a környezetbarát bányászat. Karunk oktatói és kutatói ezen kihívásokra és azok megoldására készítik fel hallgatóinkat!
A városüzemeltető szakmérnöki oklevelet szerzett szakemberek alkalmasak a települések közellátását biztosító rendszerek tervezésére, létrehozásának, karbantartásának irányítására és költséghatékony működtetésére, a műszaki szakmai feladatok irányítására, az azokat ellátó gazdasági szervezetek és költségvetési szervek együttműködésének koordinálására, az üzemeltetéssel kapcsolatos felelős szakmai döntések előkészítésére. Képesek a települések infrastrukturális erőforrásainak költséghatékony és ökológiailag fenntartható működtetésének, fejlesztésének irányítására.
Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar
„Fedezz fel többet FÖLDÜNKRŐL, amin élünk és amiből élünk!”
A földtudományok világa a 21. század legnagyobb környezeti, gazdasági, társadalmi problémáira, kihívásaira keres válaszokat és kínál megoldásokat. A természeti erőforrások, az ásványi nyersanyagok, az energiahordozók felkutatása, hosszú távú hasznosítása, megóvása és kezelése magas szintű mérnöki ismereteket igényel. Karunk a föld- és környezettudományok oktatásának legszélesebb spektrumát fogja át Magyarországon a bányászattól, a hulladékgazdálkodáson, a környezetvédelmen, az olaj- és gáziparon, valamint a földrajzon át egészen a geológiáig, geofizikáig és a hidrogeológiáig.
Szakfelelős