Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar által meghirdetett szakirányú továbbképzés.
Gyakorlati képességekkel rendelkező szakmérnökök képzése tűzvédelmi és iparbiztonsági tervező, ipari és szolgáltató cégek (versenyszféra) számára, továbbá a katasztrófavédelem (szakhatóság) speciális területeire.
A képzési céllal összhangban a munkaerő piacra történő gyakorlati felkészítés kiemelt elvárásai:
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben:
Szakkal kapcsolatos kérdések
Szakkal kapcsolatos kérdések
Alapismeretek
60 kredit:
Szakmai ismeretek
50 kredit:
Szakdolgozat:
10 kredit
–
–
–
120 kredit
Karunk több mint 300 éves múltra tekint vissza, amely bizonyítja a szakembereink iránti folyamatos igényt. A fejlődő gazdaság miatt nő a nyersanyag-, energia- és vízigény, ezért a bányászatnak is alkalmazkodnia kell. A közeljövőben olyan globális kihívásokat kell megoldani, mint az alacsony szén-dioxid kibocsátás, a körforgásos gazdaság, a vízbányászat vagy a környezetbarát bányászat. Karunk oktatói és kutatói ezen kihívásokra és azok megoldására készítik fel hallgatóinkat!
A képzés további célja, hogy a hallgatók megszerezzék a témához kapcsolódó általános és szakmai ismereteket, melyre építve megismerhetik az integrált tűzvédelmi rendszerek felépítését, működésének feltételeit, használni tudják a rendelkezésükre álló számítógépes programokat, eljárásokat a magas szintű tűzvédelem kialakítása érdekében. A megszerzett ismeretek birtokában a végzett hallgatók képesek legyenek a tűzvédelmi tervezésre, az integrált tűzvédelmi rendszerek kiépítésére és működtetésére.
A képzés széleskörű ismereteket nyújt az égés-és oltáselmélet mellett a megelőző tűzvédelem, a tűzvédelmi tervezés, továbbá a számítógépes szimulációk mellett az üzemeltetés és a fenntartás területén is.
Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar
„Fedezz fel többet FÖLDÜNKRŐL, amin élünk és amiből élünk!”
A földtudományok világa a 21. század legnagyobb környezeti, gazdasági, társadalmi problémáira, kihívásaira keres válaszokat és kínál megoldásokat. A természeti erőforrások, az ásványi nyersanyagok, az energiahordozók felkutatása, hosszú távú hasznosítása, megóvása és kezelése magas szintű mérnöki ismereteket igényel. Karunk a föld- és környezettudományok oktatásának legszélesebb spektrumát fogja át Magyarországon a bányászattól, a hulladékgazdálkodáson, a környezetvédelmen, az olaj- és gáziparon, valamint a földrajzon át egészen a geológiáig, geofizikáig és a hidrogeológiáig.
Szakfelelős