Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar által meghirdetett szakirányú továbbképzés.
A már végzett mérnökök a szakirányú képzésben megszerzett speciális, felsőfokú szakismeretek birtokában rendelkezzenek a kőolaj-, földgáz- és geotermális energiahordozó készletek feltárásához, kitermeléséhez, szállításához, és tárolásához szükséges technológiai ismeretekkel, továbbá szénhidrogén-ipari infrastrukturális rendszerek tervezéséhez, létesítéséhez és üzemeltetéséhez szükséges felkészültséggel, és elméleti tudásuk birtokában alkalmasak legyenek a szakterület kutatás-fejlesztési feladatainak végzésére és irányítására.
A szakirányú továbbképzésben résztvevők elsajátítják
A képzés során megszerzett ismeretek, kompetenciák birtokában a szakirányon végző szakmérnökök képesek lesznek
Szakkal kapcsolatos kérdések
Szakkal kapcsolatos kérdések
A hallgatók az alapképzésben megszerzett ismereteiket az alábbi, a szakképzettség
szempontjából meghatározó ismeretkörökkel bővítik:
Alapismeretek
16 kredit:
Szakmai törzsanyag és speciális szakismeretek
79 kredit:
Szakdolgozat:
25 kredit
A diplomaterv az abszolutórium megszerzését követő akadémiai évben, illetve külön eljárás
nélkül legkésőbb 3 éven belül nyújtható be. A diplomaterv a szakirányú képzettségnek
megfelelő, írásban elkészített, alkotó jellegű szakmai feladat. Ezt a feladatot a hallgatónak
tanulmányaira támaszkodva, a mértékadó hazai és nemzetközi szakirodalom felhasználásával, témavezető oktató és konzulens irányításával kell megoldania. Ezzel bizonyítja a hallgató, hogy a szakirányú képzés anyagát elsajátította, képes annak gyakorlati alkalmazására és önálló mérnöki munkavégzésre. A sikeresen megvédett diplomaterv 25 kredit értékű. A teljes
képzés a diplomamunka védésével és záróvizsgával fejeződik be.
–
–
–
120 kredit
Karunk több mint 300 éves múltra tekint vissza, amely bizonyítja a szakembereink iránti folyamatos igényt. A fejlődő gazdaság miatt nő a nyersanyag-, energia- és vízigény, ezért a bányászatnak is alkalmazkodnia kell. A közeljövőben olyan globális kihívásokat kell megoldani, mint az alacsony szén-dioxid kibocsátás, a körforgásos gazdaság, a vízbányászat vagy a környezetbarát bányászat. Karunk oktatói és kutatói ezen kihívásokra és azok megoldására készítik fel hallgatóinkat!
Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar
„Fedezz fel többet FÖLDÜNKRŐL, amin élünk és amiből élünk!”
A földtudományok világa a 21. század legnagyobb környezeti, gazdasági, társadalmi problémáira, kihívásaira keres válaszokat és kínál megoldásokat. A természeti erőforrások, az ásványi nyersanyagok, az energiahordozók felkutatása, hosszú távú hasznosítása, megóvása és kezelése magas szintű mérnöki ismereteket igényel. Karunk a föld- és környezettudományok oktatásának legszélesebb spektrumát fogja át Magyarországon a bányászattól, a hulladékgazdálkodáson, a környezetvédelmen, az olaj- és gáziparon, valamint a földrajzon át egészen a geológiáig, geofizikáig és a hidrogeológiáig.
Szakfelelős