- Munkaügyi kapcsolatok,
- Társadalombiztosítási igazgatás.
Állam- és Jogtudományi Kar által meghirdetett mesterszak.
A képzés célja munkaügyi és társadalombiztosítási szakemberek képzése a munkaügy és a társadalombiztosítás területén, akik jogi és szakmai tudás, képességek, attitűdök, autonómia és felelősség birtokában alkalmasak arra, hogy közreműködjenek a hazai és nemzetközi munkaügyi kapcsolatok alakításában, társadalombiztosítási és egyéb szociális jogi ügyek intézésében. Megfelelő szakmai és vezetői felkészültséggel rendelkeznek, legjobb tudásuk szerint elkötelezetten szolgálják és képviselik a szakmai érdekeket. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
A képzés angol nyelvű megnevezése:
Labour Relations and Social Security Administration.
A szakképzettség oklevélben történő angol nyelvű megjelölése:
Labour Relations and Social Security Expert.
Tudása
Képességei
Tudása
Képességei
–
Az alapképzésben megszerzett ismereteket tovább bővítő, mesterfokozathoz szükséges alapozó ismeretkörök:
10-15 kredit
A szakmai törzsanyag kötelező ismeretkörei:
30-45 kredit
A szakmai törzsanyag kötelezően választható ismeretkörei:
60-75 kredit:
A mesterfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma:
120 kredit
Az alapozó ismeretekhez rendelhető kreditek száma:
10-15 kredit;
A szakmai törzsanyaghoz rendelhető kreditek száma:
30-45 kredit;
A differenciált szakmai anyaghoz rendelhető kreditek száma:
45-60 kredit;
A szabadon választható tantárgyakhoz rendelhető kreditek minimális értéke:
6 kredit;
A diplomamunkához rendelt kreditek száma:
15 kredit;
A gyakorlati ismeretek aránya:
az intézményi tanterv szerint legalább 50%.
A mesterképzésbe való felvétel feltételei:
A hallgatónak a kredit megállapítása alapjául szolgáló ismeretek – felsőoktatási törvényben meghatározott – összevetése alapján elismerhető legyen legalább 60 kredit az alábbi ismeretekből: társadalomtudományi ismeretek, állam- és jogtudományi alapismeretek, általános igazgatási ismeretek, szakigazgatási ismeretek, pénzügyi-közgazdasági ismeretek, közszolgálati és munkajogi ismeretek, menedzsment ismeretek, európai uniós ismeretek, munkaügyi kapcsolatok ismeretek, társadalombiztosítási-szociális jogi ismeretek.
A szakmai gyakorlat 3-6 hetes időtartamú, a versenyszféra vagy a közszféra olyan intézményeiben, szervezeteiben végzett szakmai munka, ahol a munkaügyi kapcsolatok, valamint a társadalombiztosítási specializációkhoz tartozó ismeretek gyakorlati alkalmazására kerül sor.
A felsőoktatási törvény módosítása révén a nyelvvizsga kikerült a diplomaszerzési követelmények közül. A hallgatók nyelvi kompetenciáinak fejlesztése érdekében az Egyetem a mesterképzés során biztosítja a nyelvi készségek fejlesztése.
120 kredit
A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara – az ország negyedik jogi karaként – 1981-ben indult. Az évtizedek során bizonyítottan előkelő helyet vívott ki a jogi karok között magas színvonalú, széles palettájú képzéseivel. Aki egyszer hallgatóként belépett a campus területére és tagja lett az évszázados diákhagyományokat ápoló közösségnek, az sohasem felejti el a kart és a Miskolci Egyetemet. Karunk szlogenjével várjuk a miskolci jogi karon: „Karriered kapuja nyitva áll!”
A képzés magas szintű, komplex elméleti és gyakorlati ismeretek elsajátítását teszi lehetővé, amelynek alapján a végzett szakemberek eredményesen közreműködhetnek a hazai és nemzetközi munkaügyi kapcsolatok alakításában, társadalombiztosítási, valamint egyéb szociális jogi ügyek intézésében. Gyakorlatorientált képzés, amely képessé teszi a végzetteket az elsajátított elméleti ismeretek gyakorlatban történő alkalmazására. A munkaerőpiaci igényeknek való megfelelés érdekében a mesterképzés olyan versenyképes tudásanyag elsajátítására ad lehetőséget, amely biztosítja a megfelelő szakmai ismeretek és vezetői felkészültség elsajátítását.
Állam- és Jogtudományi Kar
Az Állam- és Jogtudományi Kar az ország negyedik jogi karaként jött létre és 1981-ben indította el az állam- és jogtudományi képzését. Az évtizedek során bizonyítottan előkelő helyet vívott ki a jogi karok között magas színvonalú, széles palettájú képzéseivel. A magas szintű oktatást hazai és nemzetközi szinten is elismert professzoraink garantálják. Büszkék vagyunk hallgatóinkra is. Végzett hallgatóink magas posztot töltenek be az igazságszolgáltatás, a közigazgatás, az egyetemi oktatás, a köz-, és magánszféra különböző területein, hazánkban és külföldön egyaránt.
A jogi oktatás hagyományai azonban sokkal régebb múltra tekintenek vissza, hiszen a kar továbbörökítette az 1667-ben alapított eperjesi jogakadémia hagyományait és szellemi örökségét, ahol a nemzet kiválóságai tanultak (Thököly Imre, Kossuth Lajos stb.) és országos hírű professzorok oktattak.
A jelen korban csodálatos természeti környezetben, különleges Egyetemvárosban tölthetik el napjaikat a hallgatók, ahol megtalálható szinte minden sportolási és szórakozási lehetőség, amit csak tovább erősít Miskolctapolca és a Bükk hegység közelsége. Aki egyszer hallgatóként belépett a campus területére és tagja lett az évszázados diákhagyományokat ápoló közösségnek, az sohasem felejti el a kart és a Miskolci Egyetemet.