- HELL ENERGY Magyarország Kft.
- Joyson Safety Systems Hungary Kft. (korábbi
- Takata Safety Systems Hungary Kft.)
- Lidl Magyarország Kereskedeli Bt.
- Ongropack Kft.
- SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.
Gazdaságtudományi Kar által meghirdetett alapszak.
A képzés célja a gazdaságtudományokban jártas, módszertanilag felkészült, megfelelő szakmai és általános műveltséggel rendelkező gazdasági szakemberek képzése, akik társadalomtudományi, közgazdasági, üzleti és menedzsment ismereteikre támaszkodva képesek az emberierőforrás-gazdálkodás funkcionális területeinek ellátására, a munkaerőpiacok elemzésére, az érdekegyeztetési folyamatok koordinálására. Képesek az érintett területeken tervezési, szervezési, elemzési, döntés-előkészítési és szolgáltatási feladatok megoldására, kisebb gazdálkodó szervezetek emberierőforrás-gazdálkodásának irányítására, illetve nagyobb szervezetek esetében egy-egy részterület önálló ellátására, irányítására, valamint projektekben való hatékony közreműködésre. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.
A képzés megnevezése: emberi erőforrások alapképzési szak
A képzés kódja: BSZKEMB
A képzés besorolása: gazdaságtudományok képzési terület
Szakirány(ok): –
Specializáció(k): –
Megszerezhető végzettség, szint és annak ISCED besorolása: alapfokozat (ISCED 5A)
Megszerezhető szakképzettség(ek): közgazdász emberi erőforrások alapképzési szakon
A képzés nyelve: magyar
A képzés helye: székhelyen (Miskolc)
A képzés munkarendje: nappali, levelező
Képzési idő: 7 félév
A képzés során megszerzendő kreditek száma: 180+30 kredit
A nyilvántartásba vétel ideje: FF/532-4/2013. sz. határozat szerint
A meghirdetés kezdő tanéve: 2013/2014. tanév I. félév
A meghirdetés utolsó tanéve:
Képzési együttműködések: –
A képzés közös képzés keretében történő megvalósítására vonatkozó adatok: –
Közös képzés esetén az adminisztrációt ellátó intézmény azonosítója: –
Oklevelet kiállító intézmény: Miskolci Egyetem
A képzés folytatásához szükséges határozat(ok) adatai:
ME 418/2012. számú szenátusi határozat (2012. november 29.)
MAB 2013/4/IX/5. számú MAB határozat (2013. április 5.)
Szakfelelős oktató neve, oktatói azonosítója: Dr. Lipták Katalin, 71693686715
Képzési és kimeneti követelmény: 15/2006. (IV. 3.) OM rendelet
A szakképzettséghez vezető tudományágak, szakterületek, amelyekből a szak felépül:
–
A szakmai gyakorlat egy félév, minimum tizenkettő hét összefüggő gyakorlat a felsőoktatási intézmény tantervében meghatározottak szerint.
A Gazdaságtudományi Kar az emberi erőforrások alapszakja esetében a kimeneti követelményt legkésőbb a 6. félév végén egy nyelvből középfokú, komplex, szakmai intézményi nyelvi vizsgában vagy felsőfokú általános komplex intézményi nyelvi vizsgában határozza meg.
210 kredit
Számos vállalati vezetőtől, humán menedzsertől hallottam már, hogy a munkaerő kiválasztás során előnybe részesíti a miskolci közgazdász gyűrűt viselő pályázót, mert biztos lehet abban, hogy felkészült és szorgalmas munkatársra számíthat személyében.
Az emberi erőforrások alapszakon végzettek képessé válnak a közgazdasági, vezetési, szociológiai, jogi és kommunikációs ismereteikre támaszkodva a munkaerőpiacok elemzésére, az emberierőforrás-gazdálkodás funkcióinak ellátására, tervezési, döntés-előkészítési, személyügyi feladatok elvégzésére, érdekképviseleti szervezetekben feladatok ellátására. Továbbá az emberierőforrás-fejlesztési és hasznosítási döntéseket előkészítő módszerek és technikák alkalmazására, az elemzésekhez szükséges információk megszerzésére, jelentések elkészítésére.
Gazdaságtudományi Kar
A Miskolci Egyetem jogelődjén a (Nehézipari Műszaki Egyetemen) 1987. szeptemberében indult el a főiskolai szintű közgazdász képzés. 1990. július 1-én a Közgazdaságtudományi Intézet Gazdaságtudományi Karrá alakult.
A napjainkban tapasztalható változások a közgazdász képzést is komoly kihívások elé állítják. Folyamatosan nőnek a munkaerő-piaci igények; legalább egy világnyelvet a szakma gyakorlásához szükséges színvonalon beszélő, az elméleti ismereteken túl gyakorlati felkészültséggel rendelkező közgazdászokat képzünk.
A Gazdaságtudományi Karon folyó négylépcsős képzés, a 4 féléves felsőoktatási szakképzés, a 7 vagy 8 féléves alap, a 2 vagy 4 féléves mesterképzés, valamint a 8 féléves doktori képzés a munkaerőpiaci elvárásoknak maximálisan eleget tesz!
Képzésünk gyakorlati háttere erős. Hallgatóink nem csak a szemináriumokon ismerkedhetnek meg a jövőbeni feladataikkal, hanem kapcsolatba kerülnek a szakmai gyakorlatok vagy gyakornoki állások során vállalkozásokkal és intézményekkel, ahol valós üzleti környezetben sajátíthatják el a szakma fogásait. Évek óta zajlik duális képzés a vállalati partnerekkel együttműködésben, valamint gyakornoki program is. A valós vállalati példák, élethelyzetek erősítik a Kar duális hallgatóinak tudását, ezáltal sokkal komplexebb szemlélettel rendelkeznek. A hallgatók olyan munkatapasztalattal, készségekkel és képességekkel gazdagodnak a képzés során, amelyek birtokában sikeresek a munkaerőpiacon.
A tehetséggondozásra is kiemelt figyelmet fordítunk évek óta működik a Hantos Elemér Közgazdász Szakkollégium. Kiemelkedő hallgatókat összefogó szakmai és szellemi közösség. Tagjai hasonló gondolkodású fiatalok, akik ambiciózusok, tele tervekkel és célokkal.