A pszichopedagógia az egyént bio-pszicho-szociális egységként, rendszerszemléletben, holisztikusan kívánja megismerni, majd azt komplex pedagógiai, pszichológiai, kóroki és szociális szempontú intervencióval, multidiszciplináris teammunkában, a környezetével együtt alkotott rendszerben ellátni.
A képzés során szaktudományos, gyógypedagógiai és fogyatékosságtudományi ismeretek segítségével a hallgatók széleskörű betekintést nyernek a tipikus és atipikus fejlődésmenet jellemzőibe, a pszichés sérülékenység életkorokon átívelő markereibe.
A képzésnek köszönhetően képessé válnak a nehezen nevelhető gyermekek és fiatalok szocio-emocionális képességeinek fejlesztésére és szocializációs folyamataik támogatására, továbbá a beilleszkedési, tanulási és magatartásszabályozási zavarok okán kialakuló nehézségek, hátrányok felismerésére és kompenzációjára.
A szakirány tehát a nehezen kezelhető, személyiség- viselkedés- és teljesítményzavarokkal küzdő gyermekek, fiatalok, felnőttek oktatására, gyógyító nevelésére, gondozására, társadalmi beilleszkedésük elősegítésére készít fel.