Az egészségturizmus-szervező szakemberek képesek egészségturisztikai programok elkészítésére, szervezésére, marketing tevékenység végzésére, nemzetközi egészségturisztikai projektekben való részvételre. Ismerik a rehabilitációban és prevencióban használatos kezelési módokat, tájékozottak az alternatív gyógyászatban és ismerik a rekreációs tevékenységekben rejlő lehetőségeket.
Napjainkban egyre inkább előtérbe kerül az egészségtudatosság, a prevenció, az alternatív kezelések és egyre több ember számára válik fontossá, akár már fiatalon is az egészségének megőrzése, mely az egészségturizmus szervezőknek is a fő feladata.
Összefoglalva tehát egy nagyon komplex szakmáról van szó, és a szakon végző hallgatók rendkívül széleskörű tudásanyaggal felvértezve kerülnek ki a munka világába.
Hazánk egészségturisztikai kínálata egyedülálló, hiszen bővelkedünk minősített gyógybarlangokban, gyógyvizekben, gyógyklímával rendelkező helyekben és gyógynövényekben is többek között.
A végzett egészségturizmus szervező szakemberek számos területen elhelyezkedhetnek, például a turisztikában és az egészségügyben is. Rekreációs központokban, gyógy- és termálfürdőkben, gyógyszállókban, rehabilitációs intézetekben. Az egészségturizmushoz kapcsolódó intézményekben is sok hallgatónk talált munkát vagy éppen külföldi egészségturisztikai központokban.
Az egészségturizmus szervezői alapképzést követően számos mesterképzésre lehet jelentkezni többféle tudományterületen. Egészségügyi vonalon továbbtanulhatnak egészségügyi menedzser szakon, rekreáció szakon vagy akár egészségügyi szociális munkás szakon is. Akit pedig a gazdaságtudományok vonzanak, közgazdász képzések közül is válogathat, például marketing vagy vezetés-szervezés szakon. Szakirányú továbbképzések közül a balneoterápia, klinikai kutatási munkatárs, indiai gyógyászat, gyógynövény tanácsadó vagy egészségfejlesztő mentálhigiénikus képzések is vonzóak lehetnek és keresettek a munkaerő piacon.