Újabb felsőoktatási világranglistára került föl a Miskolci Egyetem

A világ mintegy 1200 vezető felsőoktatási intézményének teljesítményét húsz mutató alapján értékelő RUR World University Rankings 2024-es listáján a 738. helyre került föl a Miskolci Egyetem.

• Alapítvány
  • Campus
  • Hallgatóknak
  • Kutatás
  • Oktatás
  • Partnerek
  • Tudomány
2024. május 30.

A Round University Rankings (RUR) az egyetemek tevékenységének négy kulcsfontosságú területére fókuszál: az egyetemi oktatásra, a kutatásra, a nemzetközi sokszínűségre és a pénzügyi fenntarthatóságra.

A RUR 2024-es ranglistáján az összesítésben a 738. helyen szereplő Miskolci Egyetem az oktatási tevékenységével a 601., kutatási tevékenységével a 765., nemzetközi sokszínűségben a 879., míg pénzügyi fenntarthatóság tekintetében a 740. helyet kapta meg.

A RUR World University Rankings idei rangsorában 1169 egyetem szerepel a világ minden részéről. A listára a 64 magyarországi felsőoktatási intézmény közül 9 került fel.

A miskolci universitas a RUR mellett a Quacquarelli Symonds (QS) világranglistáján és az European Ranking of Engineering Programs rangsorában is szerepel.