A 150 éves Magyar Földrajzi Társaság térképgyűjteményéből nyílt tárlat a Miskolci Egyetemen. A „Térképes időutazás” országjáró vándorkiállítás célja a földrajzi ismeretterjesztés, a földrajz és honismeret népszerűsítése.
Az 1872-ben alakult Magyar Földrajzi Társaság az egyik legrégebbi hazai civil szervezet, amelynek gazdag gyűjteményében valódi kincsek, régi könyvek, térképek és a földrajzi kutatáshoz kapcsolódódó egyedi dokumentumok találhatóak – hívta fel a figyelmet a tárlat megnyitóján Dr. Kocsis Károly akadémikus, a Miskolci Akadémiai Bizottság és annak Földrajztudományi Munkabizottságának elnöke, a Miskolci Egyetem tanára. A hatalmas anyag a társaság tagjainak és támogatóinak önzetlen adományaiból jött létre – emlékeztetett. Ennek kapcsán elmondta: tervek szintjén megfogalmazódott, hogy a földrajztudományi kincseknek méltó helyet találhatnának a Miskolci Egyetem megújuló egyetemi könyvtárának gyűjteményében.
A „Térképes időutazás” kiállításon látható poszterek a „Térképes időutazás Kőrösi Csoma Sándorral” és a „Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának Kincsei” című tematikus részekből állnak. Az anyagot Török Zsolt Győző, az ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézetének docense tervezte és állította össze.
A kiállítási tablók a jelentős nemzeti értéket képviselő gyűjtemény kincseiből mutatnak be válogatást. A legrégebbi darab egy 1680-ban kiadott földrajzkönyv 1680-ból. A 18. század közepéről származnak a hazai földrajzi és honismereti iskola alapítója, Bél Mátyás könyvei. Lipszky János többlapos Magyarország-mappája (1804-1808) mellett a Szombathelyen élő Kenedics József geometra Vas vármegye térképe (kb. 1785) a gyűjtemény egyik legszebb térképe.
A vándorkiállítás a Magyar Földrajzi Társaság Borsodi Osztálya, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságának Földrajztudományi Munkabizottsága, a Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatikai-, Világ- és Regionális Gazdaságtani Intézetének együttműködésében valósul meg.