Szorgalmazzák a vegyész-, anyag- és gépészmérnök kettős diplomákat

A magyar-kínai oktatási kapcsolatok fejlesztéséről háromoldalú megbeszélést tartottak a Miskolci Egyetemen. Az akadémiai és vállalati partneri találkozón a Pekingi Vegyipari Egyetem (BUCT) és a Wanhua-BorsodChem Ipari Holding képviselői a Miskolcon 10 éve működő Konfuciusz Intézet munkájának tapasztalatával új közös, duális jellegű képzések létrehozását szorgalmazták, így segítve elő az oktatói és hallgatói mobilitást.

• AVK
  • GÉIK
  • GTK
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
  • Üzlet / innováció
2024. augusztus 08.

A Pekingi Vegyipari Egyetem főtitkárhelyettese, Prof. Dr. Qu Yan kifejezete a kínai partner szándékát úgynevezett „double degree”, azaz kettős diploma programok létrehozására a vegyész-, az anyag- és a gépészmérnök szakemberek képzése terén.

A BorsodChem Zrt. vezérigazgatója, Kruppa László, alelnöke, Varga Béla, valamint Yang Guangjun gyárigazgató megerősítette, hogy a jentaji anyacég, a Wanhua jóváhagyásával készek anyagi és szakmai támogatást nyújtani az induló képzésekhez.

A Miskolci Egyetem érintett karainak képviselői rövid prezentációkban foglalták össze az eddigi tapasztalatokat és fogalmazták meg javaslataikat. A műszaki területek mellett a jövőbeli együttműködésben résztvevő Gazdaságtudományi Kar is képviseltette magát.

A megbeszélés szándéknyilatkozat aláírásával zárult.

A pekingi egyetemi delegáció tagjai ezt követően ellátogattak Kazincbarcikára a BorsodChem Zrt. telephelyére, valamint részt vettek az ELTE kelet- és közép-európai Konfuciusz Intézetek 2024-es konferenciáján, amelynek plenáris ülésen ismertették a pekingi-miskolci együttműködés eredményeit.