Pótfelvételi 2024: ezernél többen szeretnének bejutni a Miskolci Egyetemre

A Miskolci Egyetem 2024. évi pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzéseire összesen 1045-en jelentkeztek, számuk tulajdonképpen megegyezik a 2023-as adattal. A legkedveltebb területek a műszaki és az egészségtudományi képzések voltak, erre a két területre összességében a jelentkezők több mint fele adta be a jelentkezését.

• Felvételi
  • University
2024. augusztus 15.

A pótfelvételiben legtöbben a Gépészmérnöki és Informatikai Kar kínálatából választottak (299 jelentkező), de hasonlóan nagy számban szeretnének bejutni az Egészségtudományi Kar (288 jelentkező), az Állam- és Jogtudományi Kar (165 jelentkező), valamint a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (164 jelentkező) képzéseire. Pedagógusképzésre összesen 119 fő jelentkezett, így továbbra is jelentős az érdeklődés a tanári pálya iránt.

A jelentkezők majdnem háromnegyede az alapképzést, illetve a levelező munkarendet jelölte meg a pótfelvételi során.

Az állami ösztöndíjas és önköltséges képzések egyaránt népszerűek, előbbire 631-en, utóbbira 542-en jelentkeztek.

A Miskolci Egyetem legtöbb jelentkezőt vonzó képzései a 2024-es pótfelvételi eljárásban:

• ME-ÁJK jogász OLK (67 fő)
  • ME-GÉIK villamosmérnöki ALA (46 fő)
  • ME-ETK ápolás és betegellátás (ápoló) ALA (41 fő)
  • ME-GÉIK gépészmérnöki ALA (38 fő)
  • ME-ETK ápolás és betegellátás (gyógytornász) ALA (36 fő)
  • ME-GÉIK logisztikai mérnöki ALA (34 fő)
  • ME-ÁJK igazságügyi igazgatási ALK (30 fő)
  • ME-ETK orvosi diagnosztikai analitikus ALA (28 fő)

A ponthatárok megállapítására várhatóan 2024. augusztus 29-én kerül sor, ekkor dől el, ki kerül be az általa megjelölt képzésre. A felvettek a felvételi határozatot, a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat szeptember első napjaiban kapják meg.