Nyári egyetemen a társadalmi fenntarthatóságról / ERASMUS+ Blended Intensive Programme

Először rendezték meg a Miskolci Egyetem Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszékének szervezésében az Erasmus+ BIP Act on Sustainability nyári egyetemet május utolsó napjaiban. (Please, scroll down for English!)

• BTK
  • Oktatás
  • Pályázat
  • Tudomány
  • University
2024. június 11.

Húsz nemzetközi hallgató, a Sapientia Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karának 13 fordító és tolmács szakos diákja és két oktatója, valamint a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem diákjai vettek részt a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán először megszervezett angol nyelvű tanulmányi mobilitáson 2024. május 27. és 31. között.

Az egyetemisták tanultak a társadalmi fenntarthatóság témaköréről (migráció, előítéletek és gyűlöletbeszéd), a gyakorlati foglalkozások során pedig elsajátították, hogyan kell történetet kidolgozni és forgatókönyvet írni, storyboard-ot készíteni, képeket választani a saját életükből és szerkesztőprogramokat használni. A nyári egyetem filmvetítéssel zárult, ahol minden csoport bemutatta saját digitális történetét.

Az Erasmus+ BIP Act on Sustainability nyári egyetemen készült filmek az Anthropolis Antropológiai Egyesület felületein lesznek elérhetők – foglalta össze a program főszervezője, dr. Lajos Veronika egyetemi docens.

24-06-11_evaluation (002)

The Act on Sustainability ERASMUS+ Blended Intensive Programme (Summer University) is organised by the Department of Cultural and Visual Anthropology, Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Miskolc, Hungary from 27 to 31 May 2024.

13 students from the BA Translation and Interpreting programme and two lecturers from Sapientia University in Târgu Mureș, Romania, together with 7 students from Constantine the Philosopher University in Nitra, Slovakia, participated in the English language learning mobility

During the Act on Sustainability Summer University students will learn about the social and cultural dimension of sustainability and the widely used visual method called digital storytelling. They will acquire theoretical knowledge and take part in practical exercises to create their own digital story in groups of 3-4 people. During the practical sessions, participants will learn how to develop stories and write a script, create a storyboard, select images from their own lives and use editing software. The Summer University will conclude with a film screening where all groups will show their own digital story – summarized the main organiser of the programme, Veronika Lajos, PhD, Associate Professor.