Hírek

Művészet és Nevelés Workshop a pedagógiai kultúraváltás jegyében

Hogyan alkalmazzuk a művészet eszközét a tanteremben, és hogyan adaptálhatjuk mindezt a különböző tantervekre? Erre adtak válaszokat a Művészet és Nevelés Workshop a pedagógiai kultúraváltás jegyében című workshopon.

  • BTK
  • Campus
  • Egyetem
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Oktatás
  • University
2024. november 14.

Neveljünk, tanítsunk művészettel! Ez állt a középpontjában a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Tanárképző Intézetében működő Művészet és Nevelés Kutatócsoport által szervezett workshopnak. Hogyan lehetséges a kreativitás és a személyiségfejlesztés az iskolában, a tanórákon belül. Az előadók az elméleti ismeretek mellett, gyakorlati-módszertani lehetőségekkel adtak választ a kérdésekre.

Művészeti nevelés workshop

A cél, hogy Miskolc és a régió középiskoláiban népszerűsítsék, hogyan lehet a művészettel, a művészet eszközével nevelni, illetve tanítani tantermi környezetben a közismereti tárgyakat. Mint például a magyar nyelv és irodalmat, a matematikát, a biológiát, a digitális kultúrát, mind ezt a művészet eszközével. – mondta el Dr. Kapusi Angéla a Bölcsészet és Társadalomtudományi Kar Tanárképző Intézetének egyetemi adjunktusa, a Művészet és Nevelés Kutatócsoport vezetője.

 „A művészettel nevelésnek nem az a lényege, hogy művészeket képezzünk. Az a fontos, hogy a gyerekek megéljék a flow élményt, az új ismereteket úgy adjuk át nekik, hogy minél kreatívabban tudjanak dolgozni. Megéljék az alkotás örömét, ami azért fontos, mert miközben tanulnak biztosítva van egy sikerélmény is a számukra.”

– tette hozzá a vezető.

Művészeti nevelés workshop
Dr. Kapusi Angéla adjunktus, Tanárképző Intézet, BTK, Művészet és Nevelés Kutatócsoport vezetője

A programot a Miskolci SZC Kós Károly Építőipari, Kreatív Technikum és Szakképző Iskolában rendezték meg.

Legfrissebb hírek

Összes hír
Összes hír