MicroCAD: fókuszban az energiagazdálkodás és az egészségügyi innovációk

Hazai és külföldi kutatók, szakemberek és PhD hallgatók mutatták be a Miskolci Egyetem akkreditált tudományterületein végzett kutatási eredményeiket a MultiScience – XXXVII. microCAD Nemzetközi Multidiszciplináris Tudományos Konferencián.

• Kutatás
  • Oktatás
  • Tudomány
  • Üzlet / innováció
2024. május 31. / Frissítve: 2024. június 03. 08:22

A tudományos találkozó két fókuszterületre koncentrált, az energiagazdálkodásban, valamint a szociális és egészségügyi szakterületeket érintő innovációkra.

A rendezvényt nyitó plenáris ülésen két nemzetközi szinten elismert akadémikus szólalt fel. Az online bejelentkező Clara Mendoza Martinez, a finnországi Lappeenranta Műszaki Egyetemről a cellulózgyári hulladékok vegyi- és üzemanyag célú hasznosításának lehetőségeit taglalta, majd Dr. Németh Gábor, a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karáról A mesterséges intelligencia elméleti és gyakorlati alkalmazásai a szemészetben címmel tartott előadást.

A kétnapos konferencián tíz szekcióban vitatták meg kiválasztott szakterületeket érintő kutatások során felvetődő kérdéseket, kiemelve a Miskolci Egyetem tudományos műhelyeiben elért kutatási eredményeket.

24-05-30_microcad (1)

A MultiScience – XXXVII. microCAD konferencia szekcióiban érintett tématerületek:

Innovatív folyamatok az energiagazdálkodásban

Szakterületek: Újszerű és kritikus elsődleges és másodlagos nyersanyagok; Innovatív megoldások a nyersanyagok feltárásában, bányászatában és kezelésében; Az alapanyagok környezettudatos feldolgozása, energiagazdálkodás és fenntartható technológiák.; Modern módszerek a terméktervezésben és a gyártási technológiákban; Fenntartható termelés irányítása; Innovatív tervezési és optimalizálási megoldások a termelési logisztikában; Digitalizálás és szimuláció a modern gyártási technológiákban; Modern anyagok tulajdonságai és tesztelése; Modern tervezés és gyártás a vegyészmérnöki területen; Új eredmények az információs technológia területén; AI.

Szociális és egészségügyi innovációk

Szakmai területek: Kreatív régió; digitalizálás, digitális és technológiai innováció; Feltörekvő technológiák és jog; Inkluzivitás / Befogadó társadalom, Idősbarát Egyetem, Interkulturalitás és öregedés, Kulturális értékek és erőforrások; Társadalmi innováció, Társadalmi innováció az egészségért és a jólétért; Társadalmi vállalkozások; Okos város, Újdonságok az egészségügyi innovációban, Társadalom 5.0, Fenntarthatóság, Körkörös gazdaság, Társadalmi hatáselemzés, Oktatás, Társadalmi változás, Nyelv és társadalom, AI.