Megújul a hollóstetői egyetemi bázis

Felújítják a Miskolci Egyetem hollóstetői pihenőjét, így az épület immár a mai kor igényei szerint átalakítva, hamarosan újra helyszíne lehet szakmai értekezleteknek, közösségi programoknak.

• Campus
2023. november 10.
231110_05

A lehetőségekhez képest költséghatékony felújítás során kicserélik a teljes villamos hálózatot, korszerű világítótestek kerülnek beépítésre, illetve teljes körű festés és mázolás történik. Új burkolatot kapnak a padlók, kicserélik a bejárati ajtókat és leburkolják a teraszokat is.

Egy szoba beáldozásával a korábbinál nagyobb darabszámú vizesblokkot alakítanak ki, de így is 9 szoba marad 27 ággyal. A szobák korszerű fűtőpaneleket kapnak, a vizesblokkok fűtése elektromos padlófűtés lesz.

A jelenlegi felújítás a belső terekre koncentrál, a homlokzat megszépítésére még kicsit várni kell. Jövőre az udvaron készül közösségi főző-sütő hely, fedett pihenővel, illetve egy kis parkoló.