MAB klub: előadások a tudományostól a közéleti témákig

Aktuális tudományos, közéleti és ismeretterjesztő témákban tartanak előadásokat a MAB klub február 14-én kezdődő tavaszi sorozatában. Az érdeklődők előtt nyitott, ingyenesen látogatható programot a Miskolci Akadémiai Bizottság és a Miskolci Egyetem közösen szervezi.

• Hallgatóknak
2024. január 30.

A MAB klub helyszíne az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság székháza (Miskolc, Erzsébet tér 3.), ahol az előadások 17:30-kor kezdődnek.

Tervezett témák és meghívott előadók

Február 14.

• Dr. Valikovics Attila:
    A rettegett stroke. Az agyi keringészavarok megelőzési lehetőségei, modern diagnosztikája és terápiája.

Február 28.

• Lepsényi István:
    Hidrogén

Március 13.

• Dr. Pásztor Szabolcs:
    Miért nem fejlődnek az afrikai gazdaságok? Néhány gondolat a gazdasági kihívások megértéséhez

Március 27.

• Dr. Ondrejko Zsolt:
    Infarktus

Április 10.

• Dr. Körtesi Péter:
    „… semmiből egy új, más világot teremtettem…” – Bolyai János és az abszolút geometria felfedezése