Karácsonyváró hangverseny a Zenepalotában

Hangversennyel hangolt a karácsonyi ünnepekre a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara a Zenepalotában december 7-én. A műsorban adventi hangulatú muzsikát hallhatott a közönség a kar növendékeinek tolmácsolásában.

• Hallgatóknak
2024. január 26.
23-12-08_adventi-hangverseny

A MTA Miskolci Akadémiai Bizottságával közösen szervezett koncerten színpadra állt a zeneművészeti kar szimfonikus zenekara, női és vegyes kórusa, valamint szaxofon- fuvola-, rézfúvós- és ütőegyüttese.

Az egyetem zeneművészeti kara előadásaival Miskolc zenei és művészeti életét gazdagítja, vonzó programokat kínál a város zeneszerető közönségének, emlékezetessé teszi az egyetem rendezvényeit

emlékeztetett az est megnyitóján a Miskolci Egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita, külön kiemelve a kar által szervezett Tavaszi fesztivál rendezvénysorozatot. A növendékek rendre szép eredményeket érnek el hazai és nemzetközi zenei versenyeken, ami igazolja, hogy érdemes volt önálló zeneművészeti kart alapítani – mondta.