Kalandok a campuson – közönségsiker a Kutatók Éjszakája

Közönségsiker volt idén is a Miskolci Egyetemen rendezett Kutatók Éjszakája, amely mintegy 130 tudományos ismeretterjesztő programmal várta az érdeklődőket az Egyetemvárosba szeptember 27-én. Az előző év pozitív visszajelzései alapján aznap megtartották a Kutatók Délelőttjét is, amelyen kifejezetten a legfiatalabb korosztályt várta érdekességekkel a tudomány világából.

• ÁJK
  • AVK
  • BBZK
  • BTK
  • ETK
  • GÉIK
  • GTK
  • Hallgatóknak
  • Kutatás
  • MFK
  • Oktatás
  • Partnerek
  • Tudomány
2024. szeptember 30.

A Kutatók Éjszakájára az egyetem valamennyi kara látványos és érdekes bemutatókkal készült. A mérnöki tudományoktól, az egészség-, jog- és gazdaságtudományokon át a bölcsészetig közérthető módon igyekeztek bemutatni annak a tudományos tevékenységnek a sokszínűségét, amelyben jól megférnek egymás mellett az alap- és alkalmazott, valamint a reál és a humán tudományok.

A látványos programokon a látogatók betekintést nyerhettek abba, hogyan segítenek a tudományos eredmények a fenntartható gazdaság és társadalom megteremtésében. Erre hívta fel a figyelmet a rendezvény előtt a Miskolci Egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita is, aki kiemelte: a Kutatók Éjszakája kiváló lehetőség arra, hogy a közvélemény megismerje, milyen fontos szerepet játszanak a kutatások a világ fejlődésében.

Az egyetem kutatási tevékenysége mellett a Kutatók Éjszakáján hagyományosan az intézménnyel együttműködő partnerszervezetek is bemutatkoztak. Köztük a rendőrség, amely egy bűnügyi esetkocsival települt ki, a Magyar Honvédség, amely speciális katonai eszközökkel érkezett, de eljöttek az egyetem jelentősebb ipari partnerei is, amelyek a mindennapi életet megkönnyítő termékeiket játékos formában is bemutatták.