A foglalkozás-egészségügyi ellátásoktól kezdve, az alkalmassági vizsgálatokon át a szakrendelésekig széleskörű egészségügyi ellátásokat kínál a Miskolci Egyetem Egészségügyi Központja. Az Egyetemváros valamennyi polgárának szolgáltatást nyújtó, újonnan kialakított intézményt április 14-én hivatalosan is átadták.
A Miskolci Egyetemen elérhető egészségügyi ellátások felügyeletét 2008-tól az Egészségtudományi Kar végzi. Az egészségügyi szervezet kialakítása Dr. Felszeghi Sára, az Egészségügyi Szakmai és Módszertani Központ vezetőjének irányításával 2013-ban elnyerte „A legjobb európai ellátó intézmény” elismerést, amelyet mintaadó tevékenysége, a komplex ellátási kínálatával összefüggő oktatói-kutatói munkára tekintettel ítéltek oda. Az Egészségügyi Központban jelenleg foglalkozás-egészségügyi és szakmai alkalmassági vizsgálat, háziorvosi és fogorvosi körzet, valamint öt szakrendelés – szemészet, nőgyógyászat, neurológia, labor és fizioterápia – érhető el az egyetemen dolgozók és a hallgatók számára.
Az Egészségügyi Központ működése ezer szállal kapcsolódik az Egészségtudományi Karhoz, amely orvosszakmai és egészségtudományi területen szorosan együttműködik a vármegyei kórházzal – elevenítette fel az egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita a központ hivatalos átadásán. Ez teszi lehetővé, hogy az egyetem, stratégiai céljait követve, az egészségügy és a prevenció területén is széleskörű szolgáltatást, köztük szakrendelési ellátásokat is tudjon nyújtani a dolgozók és a hallgatók számára – mondta.
A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kara oktatói tevékenységével hatással van a régió egészségügyi fejlesztéseire
– hangsúlyozta Dr. Zsákai Zsolt, a B.-A.-Z. Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója az átadón. Hozzátette: az intézmény nem csak tudást ad diákjainak, hanem szemléletformáló hatással van az egészségügyben dolgozó szakemberekre.
Az egyetemvárosi épületek megújulása a Miskolci Egyetem fejlődését jelzik. A megújulásnak ugyanakkor létfeltétele a testi-lelki egészség is, aminek szolgálatában áll a megújult Egészségügyi Szakmai és Módszertani Központ – erről már Dr. Kis-Tóth Emőke, az Egészségtudományi Kar dékánja beszélt. Emlékeztetett: az egyetem stratégiai szintre emelte az egyetemi polgárok egészségének ügyét, amihez a kar és az Egészségügyi Központ a gyógyítással és a prevencióval egyaránt hozzá tud járulni.