Frissdiplomások, Jó szerencsét!

Ünnepel a Miskolci Egyetem: az universitas nyolc karán 1173 végzett hallgató vette át diplomáját a 2023/2024. tanév II. félévében. Összefoglalónk a június utolsó napjainak ünnepi szenátusi üléseiről.

• ÁJK
  • AVK
  • BBZK
  • BTK
  • ETK
  • GÉIK
  • GTK
  • Hallgatóknak
  • MFK
  • University
2024. július 01.
24-06-27_MFK-AJK-diplomaatado (5)

„A diploma sok ajtót kinyit”

„A gazdaság várja a tudást, a lendületet, az új erőt. A diploma sok ajtót kinyit” – fogalmazott Bihall Tamás, a vármegyei iparkamara elnöke a Gépészmérnöki és Informatikai Kar és a Bartók Béla Zeneművészeti Kar diplomaátadóján.
A Gépészmérnöki és Informatikai Karon 212 fő, a Bartók Béla Zeneművészeti Karon 50 fő szerzett oklevelet a 2023/2024. tanév II. félévében.

Beszámolónk >>

„A tudás egy életen át elkísér”

„Magyarország büszkesége a Miskolci Egyetem. Az itt megszerzett tudás és műveltség egy életen át elkísér” – fogalmazott Radomszki Lászlóné, a Belügyminisztérium társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára a Gazdaságtudományi Kar és az Egészségtudományi Kar közös diplomaátadóján.

A Gazdaságtudományi Karon 147 fő szerzett diplomát, az Egészségtudományi Karon 130 fő tett sikeres záróvizsgát a 2023/2024. tanév II. félévében.

Beszámolónk >>

„Ragaszkodjunk a közösség erejéhez!”

„Maradjanak kapcsolatban az egyetemükkel, ragaszkodjanak a közösség erejéhez, és ne szégyelljenek visszatérni az alma materhez, amikor karrierjük újabb lépcsőfokára akarnak lépni” – mondta dr. Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar és az Állam- és Jogtudományi Kar diplomaátadó ünnepségén.

A Műszaki Föld- és Környezettudományi Karon 57 fő, az Állam- és Jogtudományi Karon 278 fő szerzett oklevelet alap-, mester- és szakirányú továbbképzési szakokon, valamint felsőoktatási szakképzésben a 2023/2024 tanév II. félévében.

Beszámolónk >>

„Fontos a közösség, a hagyomány!”

„Fontos az a közösség és a hagyomány, amely a Miskolci Egyetemet jellemzi, legyenek büszkék magukra, arra, amit véghez vittek” – mondta Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar és a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar diplomaátadó ünnepségén.

Az Anyag- és Vegyészmérnöki Karon 16 fő szerzett diplomát, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon 283 fő tett sikeres záróvizsgát a 2023/2024. tanév II. félévében.