Felvételi eredményváró Pont Ott Parti a Csengey-kertben

A felvételi ponthatárokat a 2024 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre június 24-én, szerdán este 8 órakor hirdeti ki hivatalosan az Oktatási Hivatal. A miskolci eredményváró Pont Ott Partira a Csengey-kertben várják a fiatalokat.

• Campus
  • Felvételi
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
  • University
2024. július 23.

A Miskolci Egyetem a várossal közösen idén is felvételi eredményvárót szervez. A Pont Ott Parti helyszíne a belvárosi Csengey-kert, ahol a leendő hallgatók és a felsőoktatái kínálat iránt érdeklődők együtt várhatják a ponthatárok kihirdetését.

Az idei általános felvételi időszakban mintegy 3400-an jelölték meg első helyen a Miskolci Egyetemet. Az eddig elérhető statisztikai adatok szerint továbbra is népszerűek a műszaki, a jogi, közgazdasági szakok, de ugyancsak közkedvelt a pedagógusképzési terület.

A Pont Ott Parti részleteiről Dr. Szilágyi Roland, a Miskolc Egyetem oktatási rektorhelyettese beszélt a Miskolc Televízió Kilátó című műsorában, ahol elmondta: a Csengey-kertben este 6 órától zenei fellépők várják a fiatalokat. A Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának képviselői tájékoztatást adnak a leendő hallgatókat érintő legfontosabb információkról, egyebek mellett a kollégiumi felvételi eljárásról és a gólyatáborról. De tájékozódni lehet a pótfelvételi eljárásról is.

Kép1