Felsőoktatási kérdések – műhelymunka az egyetemen

Felsőoktatási képzések ágazati modernizációja címmel workshop kezdődött a Miskolci Egyetemen, amelynek egyik szervezője a Magyar Rektori Konferencia volt.

2023. október 16. / Frissítve: 2023. október 27. 01:14
231016_03

A gazdaságban és a munkaerőpiacon zajló gyors technológiai fejlődés ráirányította a figyelmet a munkaerőpiaci változásokra, amely a gazdasági igényeire hangolt képzési rendszert kíván.

„Régóta zajlik a felsőoktatás átalakítása, a képzések belső tartalmának megújítása áll ennek az eseménynek a fókuszában” – emelte ki köszöntőjében Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora.

A cél az, hogy a felsőoktatásban végzett hallgatók gyorsabban és nagyobb felkészültséggel tudjanak elhelyezkedni a munkaerőpiacon. Másképp fogalmazva: érdemes legyen a felsőoktatást választani annak érdekében, hogy sikeres életpályát tudjanak befutni.

– tette hozzá. A műhelymunkában a Miskolci Egyetem szakemberei mellett a régió felsőoktatásának képviselői is részt vettek.