Érettségi felkészítők indulnak

Közép- és emelt szintű érettségire felkészítő és kompetenciafejlesztő kurzusokkal segíti a középiskolásokat szeptembertől a Miskolci Egyetem. A részvétel felvételi pluszpontot jelenthet azok számára, akik Miskolcon folytatják felsőfokú tanulmányaikat.

• ÁJK
  • AVK
  • BBZK
  • Felvételi
  • GÉIK
  • Oktatás
2024. szeptember 16.

Az előadások praktikus és korszerű ismeretanyaggal igyekeznek hozzájárulni a sikeres vizsgákhoz és a minél magasabb felvételi pontszám eléréséhez. Utóbbi azért is fontos, mert bár a felvételi minimumponthatárokat eltörölték, továbbra is a magasabb pontszámmal jelentkezők jutnak be a legnagyobb eséllyel a felsőoktatási intézményekbe. Az egyetem felkészítő kurzusain résztvevők ráadásul felvételi pluszpontot is szerezhetnek, amennyiben a Miskolci Egyetemre jelentkeznek.

Érettségi felkészítők jelenleg fizika, matematika, informatika-digitális kultúra, magyar nyelv és irodalom tantárgyhoz kapcsolódóan szövegelemzés, egészségügyi ismeretek és szolfézs-zeneelmélet tantárgyakból indulnak, tantárgyanként más-más időpontban. A sorban először a fizika érettségi felkészítő indul, szeptember 23-án.

A jelentkezéssel kapcsolatos bővebb információk a Miskolci Egyetem felvételi tájékoztató honlapján, a felveteli.uni-miskolc.hu oldalon olvashatók.

A felkészítő kurzusok tervezett indulása

2024.

szeptember – fizika (GÉIK) | kémia (AVK)

október – informatika/digitális kultúra (GÉIK) | szövegelemzés (ÁJK)