Élsportolói mentorprogram

A sportban és a tanulásban egyaránt tehetséges hallgatók támogatására a 2024/25-ös tanévben is meghirdeti a szemeszterenként megpályázható, sportösztöndíjjal járó Élsportolói mentorprogramját a Miskolci Egyetem Sportirodája és a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC). A pályázat benyújtási határideje szeptember 20.

• Hallgatóknak
  • Oktatás
  • Ösztöndíj
  • Pályázat
  • Sport
  • University
2024. szeptember 10.

A mentorprogram – a Sporttörvényben megfogalmazott „Kettős életpályamodell” céljaihoz kapcsolódva – az Miskolci Egyetemen tanuló élsportolók sportolói és tanulmányi feladatainak összehangolását segíti.

A mentorprogramban megpályázható kedvezmények:

• sportösztöndíj (5.000–50.000 Ft/hó);
  • mentor oktató: a mentor feladata, hogy a hallgatót széleskörűen támogassa tanulmányaiban;
  • kedvezményes tanulmányi rend: nappali tagozaton tanulhatnak az élsportolók, rugalmas munkarendben;
  • testnevelés tantárgy alóli felmentés;
  • kollégiumi elhelyezés szabad férőhelyek függvényében;
  • karrier-tanácsadás;
  • sportpszichológussa eseti vagy rendszeres konzultációs lehetőség.

A programban azok a nappali vagy levelező tagozatos, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók vehetnek részt, akik tanulmányaik mellett az élsportban versenyzőként tevékenykednek. Ilyenek például az olimpiai és paralimpiai kerettagok, az olimpiai és Universiade sportágak korosztályos és válogatott sportolói, valamint az Egyetemi Világbajnokságokon és Egyetemi Európa-bajnokságokon érmet szerzők.

Az Élsportolói mentorprogram részletei és a pályázati jelentkezési lap a honlap „Ösztöndíjak, pályázatok” menüpontja alatt, az „Teljesítményalapú ösztöndíjak” almenüpontban.