Együttműködés az Afrika Alapítvánnyal

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem az Afrika Alapítvánnyal.

• Campus
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Partnerek
  • Üzlet / innováció
2024. július 11.

Az együttműködés keretében az AA támogatja az egyetemeket afrikai – elsősorban kongói székhelyű – cégekkel és egyetemekkel való gazdasági, oktatási és kutatási együttműködések kialakításában. Az együttműködés elsődlegesen az Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar által kutatott és oktatott tevékenységekhez kötődik, de kiterjed az Anyag- és Vegyészmérnöki és a Gépészmérnöki és Informatikai Kar kapcsolódó területeire is.

Az együttműködési megállapodás egyik első elemeként a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem társszervezésében 2024. október 14-20. között megrendezésre kerül a Magyar-Afrika Hét. Az esemény keretében afrikai cégek, befektetők és egyetemi képviselők látogatnak el egyetemünkre. Az egy napos miskolci látogatás célja, hogy megismerjék a karok kutatás-fejlesztési potenciálját, a laborokat, főbb vállalati partnereinket, valamint a karok angol nyelvű képzési portfólióját. Az együttműködés különlegessége, hogy ezúttal nem a klasszikus alap/mester/PhD képzések állnak a fókuszban, hanem az online, hibrid vagy offline kínált továbbképzések, intenzív kurzusok, és tömbösített képzésekre.

Afrika_egyuttmukodes