Bolyai-ösztöndíj: elismerés és ösztönzés a miskolci kutatóknak is

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) legkiemelkedőbb fiatal kutatóknak járó, magas presztízsű Bolyai János Kutatási Ösztöndíját négy kutató nyerte el a Miskolci Egyetemről. Az erről szóló oklevelek átadóünnepségén Freund Tamás, az MTA elnöke elmondta: az ösztöndíj az eddig végzett munka elismerése és ösztönzés a folytatásra.

• AVK
  • GÉIK
  • Kutatás
  • Munkatársak
  • Oktatás
  • Ösztöndíj
  • Tudomány
  • University
2024. szeptember 27.

Az idei ösztöndíjakat és az akadémiai elismerések szeptember 18-án adták át az MTA hagyományos Bolyai-napján. Az ünnepi rendezvényen Freund Tamás, az MTA elnöke köszöntőjében kiemelte: „A legtöbbször három éven át járó rendszeres juttatás kiszámíthatósága

teret és szabadságot teremt arra, hogy az ösztöndíjasok a szívük szerint való munkát végezhessék, és a tudományos életpályán építhessék fel szakmai boldogulásukat.”

A Bolyai-ösztöndíjat idén 792 pályázó közül 160-an kapták meg. A Miskolci Egyetemről négy kutató nyerte el:

Dobó Zsolt az energetika,

Szép Tekla a gazdaságtudományok,

Tamás Péter az informatika,

Vanyorek László a gyógyszerészet

tudományterületén eddig végzett munkájának további támogatására.

A Magyar Tudományos Akadémia kezdeményezésére a magyar kormány 1997-ban hozta létre a pályakezdő fiatalok tudományos életpályájának tervezhetőségét, a kutatói állományban a különböző generációk együttműködését, a fiatal kutatók itthon tartásának segítését és teljesítmény-központú elismerését célzó Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. A Bolyai-ösztöndíj országos megméretésen elnyerhető anyagi támogatás, amely hidat képez az országos autonómiában döntő szerepet játszó akadémikusok, akadémiai doktorok és a fiatal kutatói generáció között. Az akadémiai ösztöndíj a PhD-val rendelkező kutatókat segíti magyarországi kutatásaik folytatásában, valamint ösztönzi őket az MTA-doktori értekezés megírására és a tudományos cím megszerzésére.

24-09-25_Bolyai-díj_átadó