Az ’56-os egyetemi eseményekre emlékezünk – meghívó

Évtizedek óta nagy tisztelettel emlékezünk a Miskolci Egyetem egykori hallgatóira, akik életük kockáztatásával vettek részt az 1956-os forradalom és szabadságharc miskolci eseményeiben, majd annak leverését követően évtizedeken keresztül szenvedték el az elnyomó rendszer bosszúját.

2023. október 16. / Frissítve: 2023. október 27. 01:14

A történelmi eseményeket idén október 20-án, pénteken 11 órától a régi főépület előcsarnokában (A/2), a Szalay-domborműnél koszorúzással, a még élő szemtanúkkal együtt kerekasztal-beszélgetéssel, az egyetem jelenlegi főépülete előtt pedig egy kültéri, 1956-ban a Miskolci Egyetemen készült fotómontázsból álló installációval idézzük fel.

Történelmi lecke 1956 egyetemi ifjúságáról

Interjúnk Deák Lászlóval, aki 1956-ban első éves hallgatóként vett részt az eseményekben itt olvasható: