Állami kitüntetéssel elismert oktatók

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20. alkalmából odaítélt állami kitüntetéssel ismerték és a Miskolci Egyetem több oktatójának a munkáját.

• Munkatársak
  • Oktatás
  • Tudomány
  • University
2024. augusztus 17. / Frissítve: 2024. augusztus 29. 08:57

Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• LAKATOS ISTVÁN JÁNOS vegyészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Miskolci Egyetem professor emeritusa, és
  • SIKOS T. TAMÁS, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Vezetéstudományi Intézetének egyetemi tanára.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

• VISKOLCZ BÉLA TIBOR vegyész, a Miskolci Egyetem Anyag- és Vegyészmérnöki Kara Kémiai Intézetének intézetigazgatója, egyetemi tanár.
24-08-16_augusztus20-kituntetes-Vigadó3
Az állami kitüntetéseket és művészeti díjakat a Pesti Vígadóban Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere (képünkön), Zsigó Róbert a minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár adta át augusztus 16-án Fotó: MTI/Bruzák Noémi