„Ablakok és hidak a világra” – 10 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete

A Zenepalotában ünnepelte meg egy évtizedes fennállását a Konfuciusz Intézet.

• Partnerek
2023. november 08.
231108_14

A Konfuciusz Intézetek ablakok és hidak a Kína és a külföldi országok közötti nyelvi és kulturális csereprogramok számára

– mondta köszöntőjében Prof. Wang Feng, a Pekingi Vegyipari Egyetem alelnöke a miskolci ünnepségen.

„Szeretném átadni a Pekingi Vegyipari Egyetem születésnapi üdvözletét a Miskolci Egyetemen működő Konfuciusz Intézet minden munkatársának, és szeretnék szívből köszönetet mondani a Miskolci Egyetemnek, valamint a Wanhua–BorsodChemnek” – hangsúlyozta Prof. Wang Feng.

Szólt arról is, hogy „a Miskolci Egyetem a humánerőforrás-képzés, a tudományos fejlődés, a technológiai fejlődés és a kulturális örökség terén elért kiemelkedő eredményeivel vonzza a hallgatókat a világ minden tájáról”.