A QS világranglistán megőrizte helyét a Miskolci Egyetem

A Miskolci Egyetemet a világ legjobb felsőoktatási intézményei közé sorolta legfrissebb elemzésében a nemzetközi felsőoktatási színtéren legtöbbet hivatkozott QS Quacquarelli Symonds. A QS World University Rankings 2025-ös kiadása szerint a Miskolci Egyetem a világranglista 1201-1400. helyén, a magyarországi egyetemek közül a 9. helyen szerepel.

• Alapítvány
  • Felvételi
  • Hallgatóknak
  • Kutatás
  • Oktatás
  • Partnerek
  • Tudomány
2024. június 05. / Frissítve: 2024. június 10. 08:07

A június 4-én nyilvánosságra hozott 2025-ös rangsort a világ mintegy 5600 intézményének adataiból állították össze. Az elemzés során olyan szempontokat vizsgáltak, mint az akadémiai elismertség, a munkáltatói megbecsültség, a tudományos munkák idézettsége, az oktatók és hallgatók aránya, a külföldi hallgatók aránya, a részvétel a nemzetközi kutatási hálózatokban, a végzett hallgatók foglalkoztatási eredményei, valamint a fenntarthatóság.

A QS 2025-ös rangsorában tizenegy magyar egyetem került be. A ranglistán a Miskolci Egyetem megőrizte az előző évben elért eredményeit, így továbbra is az 1201-1400. helyre sorolt intézmények között szerepel.