Nyolcadik alkalommal indul duális évfolyam a MOL Petrolkémia, a Miskolci Egyetem és a Debreceni Egyetem együttműködésében. A tanévnyitón az új hallgatók mellett a végzősöket is köszöntötték, akik közül többen is a cég csapatát erősítik a továbbiakban.
A MOL Petrolkémia egyetemi hallgatók újabb generációját köszöntötte a duális képzés keretében, hiszen idén 12 fiatal kezdhette el tanulmányait a cég által támogatott programban. A Miskolci Egyetem részéről gépészmérnöki és villamosmérnöki mesterképzésen részt vevő hallgatók csatlakoztak a programhoz, amely segítségével a legmodernebb ipari környezetben sajátítják el szakmájuk fortélyait.
A program célja, hogy az elméleti tudást gyakorlati tapasztalattal ötvözve segítsen a fiataloknak sikeres karriert építeni a vegyipari szektorban. A MOL Petrolkémia duális képzésében résztvevő hallgatók szoros együttműködésben dolgoznak a vállalat szakmai csapataival, így nemcsak a legújabb technológiák alkalmazását ismerik meg, hanem valós üzemi kihívásokkal is találkozhatnak. Az ipari tapasztalat megszerzése mellett a diákok számára pénzügyi támogatást is biztosítanak, amely segíti őket az életkezdésben, egzisztenciájuk megalapozásában.
„Ezzel a döntéssel előnyre tettek szert a társaikkal szemben. Az itt megszerzett munkatapasztalat nemcsak szakmai fejlődésüket szolgálja, hanem megalapozza a jövőjüket is”
– emelte ki tanévnyitó beszédében Császár Péter, a MOL Petrolkémia vezérigazgatója. A program során a hallgatók olyan készségeket sajátíthatnak el, amelyeket a tankönyvek nem tartalmaznak, így igazi szakmai versenyelőnyre tehetnek szert.
A MOL Petrolkémia elkötelezett a fenntartható, környezettudatos jövő kialakítása mellett, és arra törekszik, hogy az innováció, valamint a legmodernebb technológiák segítségével növelje piaci részesedését. A szakember utánpótlás biztosítása érdekében a MOL Petrolkémia folyamatosan bővíti partnerségi körét és képzési portfólióját. Az együttműködések révén újabb lehetőségek nyílnak a fiatalok számára, hogy csatlakozzanak a vállalathoz, amely biztos karriert, folyamatos fejlődést és hosszú távú munkalehetőséget kínál.
A tanévnyitón a végzős hallgatókat is köszöntötték. A Miskolci Egyetemről Gépészmérnök MSc képzésen Peczás Krisztinát, villamosmérnöki MSc képzésen Csobádi Viktort és Pöstényi Leventét.
Maga a duális képzés az egyik legnagyobb figyelmet igénylő, illetve mutató környezetünk. A képzés során nagy-, kis és közepes vállalatokkal folytatunk partnerséget, amely során most már százharminc fölött van a duális partnereinknek a száma.
– mondta el Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja.
A MOL Petrolkémia, óriási támogatást nyújt ennek a képzésnek a megvalósításában. Nemcsak a klasszikus szakmai hozzáértést adják, hanem saját képzési programot is kialakítanak. Családként együttműködve élik a hallgatóink a mindennapjaikat, majd később munkavállalóként is az életüket. Azt gondolom, hogy ez egy nagyon jó példa mindenki előtt, hogy válasszon hasonló jellegű képzési programot.
– folytatta a dékán.
Az egyetemi duális képzési program 2018-ban indult a Debreceni és a Miskolci egyetemekkel együttműködve és eddig 45 hallgató végezte el a képzést. A program sikerét mutatja, hogy a korábbi évfolyamok végzett hallgatóinak 91%-a már a MOL Petrolkémia csapatát erősíti.