Gazdasági és ökológiai szempontból egyaránt fontos, világméretben értelmezhető témákra világít rá a 18. Európai Aprítási és Osztályozási Szimpózium (18th European Symposium of Comminution and Classification), amelyet a Miskolci Egyetemen rendeznek meg.
A találkozón június 24-26. között öt kontinens 13 országából érkezett szakemberek vitatják meg a körforgásos gazdaság eléréséhez elengedhetetlen szakterülethez kapcsolódó legújabb kutatások eredményeit, amelyek alkalmazásként beépülhetnek a mindennapi életbe.
Az újrahasznosítható nyersanyagok előkészítésével kapcsolatos szakemberképzés Magyarországon egyedül a Miskolci Egyetemen érhető el. Környezettechnológiai kurzusaival és kutatásaival így Miskolc vívta ki a jogot a 18. Európai Aprítási és Osztályozási Szimpózium megrendezésére – emlékeztetett a rendezvény megnyitóján Prof. Dr. Szűcs Péter, az egyetem rektorhelyettese. A mostani tanácskozás így
a körforgásos gazdasággal kapcsolatos világméretű problémák megoldáskeresésében a Miskolci Egyetemen zajló tudományos munkákra fókuszál.
A Miskolci Egyetem Nyersanyagelőkészítés és Környezettechnológia Intézete és a Magyar Kémikusok Egyesülete közös rendezésében szimpózium a szakterület egyik legjelentősebb, több mint 64 éves múltra visszatekintő konferenciasorozatának újabb állomása – hívta fel a figyelmet Prof. Dr. Arno Kwade, az Európai Kémikusok Egyesülete Aprítási és Osztályozási Munkacsoportjának elnöke, a Braunschweigi Műszaki Egyetem tanára. Mint mondta: az ipari és tudományos szakemberek közötti kapcsolatokat erősítő konferencia
ökológiai és gazdasági szempontból világszerte fontos problémák megoldására keres megoldásokat.”
Platformot kínál a különböző területek közötti kapcsolatokhoz a gyógyszergyártástól az élelmiszer-feldolgozáson át az ásványi anyagok bányászatában és feldolgozásában alkalmazott alkalmazásokig. A szimpóziumnak erős posztgraduális irányvonala is van, emelte ki, amely lehetőséget biztosít az egyetemeken kutató hallgatóknak, hogy bemutassák eredményeiket.