Tisztelet az egyetem ’56-os hőseinek!

Megemlékezés és kiállításmegnyitó az 1956-os forradalom és szabadságharc egyetemvárosi eseményeiről.

2024. október 22, kedd
  • ÁJK
  • AVK
  • BBZK
  • BTK
  • Campus
  • ETK
  • GÉIK
  • GTK
  • Hallgatóknak
  • MFK
  • Munkatársak
  • University

Helyszín: Egyetemváros, Tudományos Adatelemző Módszertani Központ és Levéltári Nyílt Kutatási Adatforrástár, Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Levéltár földszinti kiállítótere

Program (10:00–10:45):

• a Miskolci Egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita köszöntője;
  • a Miskolci Egyetem múzeumának ’56-os gyűjteménye – bemutatja Szendi Attila, a Miskolci Egyetemi Könyvtár, Levéltár és Múzeum igazgatója;
  • kiállítás a vármegyei levéltár egyetemi vonatkozású ’56-os dokumentumaiból – a tárlatot bemutatja Kis József, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Levéltár igazgatója.

A megemlékezést követően az E/1-es kollégiumnál, a forradalom miskolci egyetemista hőseinek emléktáblájánál az akkori ’56-os diákok és az egyetem képviselői helyezik el az emlékezés virágait.

Felvonulás, 1956.10.25. 005
Archív felvétel a miskolci egyetemisták 1956. október 25-i felvonulásáról Miskolc belvárosában (fotó: Udvardi Géza)