Rózsaszínű séta az Egyetemvárosban – „Lépjünk az emlőrák ellen!”

Idén is csatlakozik ahhoz az országos kezdeményezéshez a Miskolci Egyetem, amely az egyik leggyakoribb nőknél előforduló daganattípusra hívja fel a figyelmet.

2024. október 15, kedd
  • Campus
  • ETK
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Partnerek
BOON - Rozsaszin 970x2502-3

A megelőzésre, a korai felismerésre, valamint a betegségben szenvedő nők támogatására helyezi a hangsúlyt az október 15-én az Egészségtudományi Kar által szervezett tudományos konferencia és séta, amelynek szimbóluma a rózsaszín szalag.

Időpont:

• 2024. október 15. 14:00 – 16:30 óra

Helyszín:

• Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar, Stefánia épület

Program:

13:40 A résztvevők érkezése, rózsaszínű szalagok kitűzése

14:00  MEGNYITÓ, KÖSZÖNTÉSEK

• Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán, Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar
  • Dr. Bűdi László mb. főigazgató, Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház
  • Rozványi Balázs elnök, Magyar Rákellenes Liga

14:30   RÓZSASZÍNŰ SÉTA AZ EGYETEMVÁROSBAN (útvonal: Stefánia épület-Főépület-Stefánia épület)

15:00  SZAKMAI PROGRAM ÉS RÓZSASZÍNŰ SÜTIZÉS

15:15  e-gészséges életmód

• Rozványi Balázs elnök, Magyar Rákellenes Liga

15:30 Daganat, mit tegyek? A szűrővizsgálatok és a rehabilitáció jelentősége emlő tumor vonatkozásában.

• Ruby Mónika, okleveles ápoló, az Onkológiai (P)rehabilitációs Team vezetője, Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház

15:45 „Sine morbo”

• Karsza Péterné Szalánczi Beáta önkéntes, Mellrákinfó Egyesület Borsodi Csoport

16:00    Az emlő önvizsgálatának oktatása az érdeklődők számára az előadó terem előtt.

• Blaskóné Kozma Dóra mestertanár Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar

16:00  Rózsaszínű sütizés

Fővédnökök:

• Prof. Dr. Horváth Zita a Miskolci Egyetem rektora
  • Dr. Bűdi László a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója

Együttműködő partnerek:

• Magyar Rákellenes Liga
  • Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház
  • Mellrákinfó Egyesület
  • Miskolci Gráciák Egyesülete

A Magyar Védőnők Szakmai Szövetsége (MVSZSZ) lakossági tájékoztatót készített és adott ki a mell daganatos betegségeiről, megelőzéséről és vizsgálatáról.

Az anyagot az MVSZSZ kérésére összeállította: Bánhidi Ildikó, a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar szakvédőnő MSc. hallgatója és lánya, Bánhidi Bora.