Eseménynaptár

A robotkar programozásának művészeteWorkshop/The Art of Robot Arm ProgrammingWorkshop

A robotkaros rendszerek és a számítógépes látás elsajátítása: A robotkar programozásának művészete
Workshop./Mastering Robotic Arm Systems and Computer Vision: The Art of Robot Arm Programming
Workshop.

2024. június 28, péntek
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Tudomány

Előadó: Dr. Rabab Benotsmane, az Automatizálási és Infokommunikációs Intézet adjunktusa./Presenter: Dr. Rabab Benotsmane, Assistant Professor at Institute of Automation and InfoCommunication.

• Időpont: június 28. péntek, 9:00- 15:00
  • Helyszín: Automatizálási és Infokommunikációs Intézet, földszint, 1. labor.
  • Időtartam: 6 óra

Workshop:

• 9:00 – 9:30 A robotkarok elméleti hátterének ismertetése, medeling és vezérlés rész.
  • 9:30 – 10:30 Merülés a szimulációs és programozási cobot ülésekbe.
  • 10:30 – 12:00 Vegyen részt a Mitsubishi RV-2AJ ipari robotot bemutató gyakorlati laborokban, robotkarral és a Tinkerkit Braccio oktatási robotrendszerrel.
  • 12:00 – 13:00 Ebédszünet
  • 13:00 – 15:00 Merüljön el a drónok és autonóm járművek irányításában a számítógépes látás segítségével.

Célok:

• A tanulók alapvető ismeretekkel való felvértezése a robotkar programozásáról.
  • Gyakorlati tapasztalatszerzés ipari és oktatási robotkar rendszerekkel.
  • A szimulációs és programozási készségek fejlesztése a legmodernebb platformok használatával.
  • A számítógépes látás területén a Python használatával kapcsolatos készségek fejlesztése.

Date & Time: Friday, June 28th, 2024 9:00 AM – 3:00 PM
Location: Institute of Automation and Info-Communication, Ground floor, Lab 1.
Duration: 6 Hours

Workshop Overview:

• 9:00 AM – 9:30 AM: Explain the theoretical background of robot arm systems, medeling and control part.
  • 9:30 PM – 10:30 AM: Dive into simulation and programming cobot sessions.
  • 10:30 AM – 12:00 PM: Engage in hands-on practical labs featuring the Mitsubishi RV-2AJ industrial
  • robotic arm and the educational Tinkerkit Braccio robot system.
  • 12:00 PM – 1:00 PM: Enjoy a delicious pizza for lunch break.
  • 1:00 PM – 3:00 PM: Dive into control drones and autonomous vehicles using computer vision.

Objectives:

• Equip students with fundamental knowledge of robot arm programming.
  • Provide practical experience with industrial and educational robot arm systems.
  • Foster skills in simulation and programming using state-of-the-art platforms.
  • Foster skills in computer vision using Python
Workshop-Plan_New_page-0001