- Lean menedzsment
- Ellátásilánc menedzsment
A specializáció választás feltételeit a Kar Hallgatói Követelményrendszere szabályozza.
Gazdaságtudományi Kar által meghirdetett mesterszak.
A képzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik az integrált vállalati logisztikai menedzsment összefüggéseit átlátva képesek a vállalati logisztikai rendszer és a vállalatokat átfogó ellátási láncok komplex irányítására. A szükséges elméleti tudás birtokában, illetve a modern gyakorlati megoldások ismeretében e szakemberek sikeresen képesek a vállalaton belüli, illetve a vállalatok közötti logisztikai folyamatok tervezésére, elemzésére és fejlesztésére, illetve azok hatékony vezetésére. A képzés eredményeképpen a hallgatók megfelelő ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására.
A képzés angol nyelvű megnevezése:
Supply Chain Management.
A specializáció választás feltételeit a Kar Hallgatói Követelményrendszere szabályozza.
Szakkal kapcsolatos kérdések
Az alapozó ismeretekhez rendelhető kreditek száma:
20-25 kredit;
A szakmai törzsanyaghoz rendelhető kreditek száma:
30-50 kredit;
A differenciált szakmai anyaghoz rendelhető kreditek száma:
30-45 kredit;
A szabadon választható tantárgyakhoz rendelhető kreditek minimális száma:
6 kredit;
A diplomamunkához rendelt kreditérték:
15 kredit.
A gyakorlati ismeretek aránya legalább:
30%
Az alapképzésben megszerzett ismereteket tovább bővítő, mesterfokozathoz szükséges alapozó ismeretkörök
20-25 kredit:
A szakmai törzsanyag kötelező ismeretkörei
30-50 kredit:
A szakmai törzsanyag kötelezően választható ismeretkörei
45-60 kredit:
Diplomamunka
15 kredit
A diplomamunkához kapcsolódóan az intézményi tanterv határozza meg a szakmai jártasság követelményeit. Nincs külön tervezett szakmai gyakorlati kötelezettség.
A Gazdaságtudományi Kar által meghirdetett valamennyi mesterképzési szak esetében a kimeneti követelményt legkésőbb a 4. félév végén egy idegen nyelvből letett középfokú, komplex, általános intézményi nyelvi vizsgában határozza meg. Mester képzésben az intézményi nyelvi vizsgára való felkészülést idegen nyelvi szabadon válaszható tárgy felvétele és teljesítése segíti a hallgató választása alapján.
120 kredit
Számos vállalati vezetőtől, humán menedzsertől hallottam már, hogy a munkaerő kiválasztás során előnybe részesíti a miskolci közgazdász gyűrűt viselő pályázót, mert biztos lehet abban, hogy felkészült és szorgalmas munkatársra számíthat személyében.
Itt végeznek a holnap logisztikus vezetői.
A vállalati értékteremtő folyamatok komplex megismerésén keresztül képesek lesznek irányítani a beszerzéstől kezdve a termelést, a szolgáltatást és a fogyasztói igények kielégítését. A duális képzési partnerek modern gyakorlati megoldásainak ismeretében képessé válnak a vállalaton belüli, illetve a vállalatok közötti logisztikai folyamatok tervezésére, elemzésére és fejlesztésére. Elsajátítják a logisztikai területen dolgozó leendő munkatársaik napi feladatainak összehangolásához és irányításához szükséges kompetenciákat.
Gazdaságtudományi Kar
A Miskolci Egyetem jogelődjén a (Nehézipari Műszaki Egyetemen) 1987. szeptemberében indult el a főiskolai szintű közgazdász képzés. 1990. július 1-én a Közgazdaságtudományi Intézet Gazdaságtudományi Karrá alakult.
A napjainkban tapasztalható változások a közgazdász képzést is komoly kihívások elé állítják. Folyamatosan nőnek a munkaerő-piaci igények; legalább egy világnyelvet a szakma gyakorlásához szükséges színvonalon beszélő, az elméleti ismereteken túl gyakorlati felkészültséggel rendelkező közgazdászokat képzünk.
A Gazdaságtudományi Karon folyó négylépcsős képzés, a 4 féléves felsőoktatási szakképzés, a 7 vagy 8 féléves alap, a 2 vagy 4 féléves mesterképzés, valamint a 8 féléves doktori képzés a munkaerőpiaci elvárásoknak maximálisan eleget tesz!
Képzésünk gyakorlati háttere erős. Hallgatóink nem csak a szemináriumokon ismerkedhetnek meg a jövőbeni feladataikkal, hanem kapcsolatba kerülnek a szakmai gyakorlatok vagy gyakornoki állások során vállalkozásokkal és intézményekkel, ahol valós üzleti környezetben sajátíthatják el a szakma fogásait. Évek óta zajlik duális képzés a vállalati partnerekkel együttműködésben, valamint gyakornoki program is. A valós vállalati példák, élethelyzetek erősítik a Kar duális hallgatóinak tudását, ezáltal sokkal komplexebb szemlélettel rendelkeznek. A hallgatók olyan munkatapasztalattal, készségekkel és képességekkel gazdagodnak a képzés során, amelyek birtokában sikeresek a munkaerőpiacon.
A tehetséggondozásra is kiemelt figyelmet fordítunk évek óta működik a Hantos Elemér Közgazdász Szakkollégium. Kiemelkedő hallgatókat összefogó szakmai és szellemi közösség. Tagjai hasonló gondolkodású fiatalok, akik ambiciózusok, tele tervekkel és célokkal.