Hírek

Petrich Géza ábrázoló geometria emlékverseny 2.0

Petrich Géza, a Miskolci Egyetem tanszékalapító professzora, a Bánya-és Köhömérnöki Kar egykori dékánja emlékére második alkalommal rendezett a hallgatók körében ábrázoló geometria versenyt a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Matematika Intézetének Ábrázoló Geometria Tanszéke.

  • GÉIK
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
2024. november 22.

A megmérettetés során a kitűzött feladványok kihívásaira rendkívül konstruktív megoldásokat adtak a résztvevők. A jelentős számú érdeklődőre tekintettel külön értékelték az első éves hallgatók és a felsőbb évfolyam szenior résztvevőinek teljesítményét.

A versenyen az elsőéves gépészmérnök hallgatók közül 1. helyezést ért el Nagy Bence, a 2. helyen Fejes Bertalan Hunor végzett, míg a 3. helyezést Béres Máté nyerte el. Különdíjban és könyvjutalomban részesültek: Csizmadia Bálint, Hagymási Gábor, Lukács Lili Eszter, Illyés Viktória ipari termék és formatervező szakos elsőéves hallgatók, valamint Bátor Roland, Nagy Lóránt Csaba, Nyíri Zsolt, Fekete Alexander, Sándor Dávid, Potyen Patrik Márk, és Marton tamás elsőéves gépészmérnök hallgatók.

Szenior kategóriában az 1. helyet megosztva Guba Dániel és Loksa András Gergő gépészmérnök hallgatóknak ítélték oda. A rendezvény zárásán valamennyi résztvevő emléklapot vett át Óváriné Dr. habil. Balajti Zsuzsanna és Dr. Túri József vezető oktatóktól.

 

24-11-22_petrich-verseny

Petrich Géza (1913-1999)

Gazdag szakmai útja 1933-ban a Budapesti József Nádor Műszaki Egyetemen indult, ahol tanársegéd volt. 1949-ben alapító professzorként került a Miskolcon létesített Nehézipari Műszaki Egyetemre. Az induló egyetemen megszervezte és irányította az Ábrázoló Geometriai Tanszéket és első dékánja volt a Bánya- és Kohómérnöki Kar miskolci részlegének, majd 1952-től tizenkét éven keresztül volt a Gépészmérnöki Kar dékánja. 1966-tól nyugdíjba vonulásáig a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán az Ábrázoló Geometriai Tanszék vezetője volt. Petrich professzor egyetemi előadásai magas színvonalúak, közérthetőek, népszerűek voltak. Több jegyzetet, példatárat és tankönyvet írt az ábrázoló geometria témakörében. A Miskolci Egyetem A/4 épületének aulájában álló szobrát egykori hálás tanítványai kezdeményezésére közadakozásból állították 2013-ban.

Legfrissebb hírek

Összes hír
Összes hír