Hírek

Hidrogén a földgázhálózatban és a közlekedésben – I. Hidrogén Workshop

A hidrogén közösségi célú alkalmazásának tapasztalatai, valamint a hidrogénnek a hazai földházhálózatban történő felhasználása is terítékre került a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kara által szervezett I. Szakmai Hidrogén Workshop-on. A találkozó záróeseményeként stratégiai együttműködési megállapodást született a Magyar Földgáztároló Zrt. és a Miskolci Egyetem között.

  • Egyetem
  • Kutatás
  • MFK
  • Oktatás
  • Partnerek
  • Tudomány
  • University
  • Üzlet / innováció
2024. november 13.

A hidrogéngazdaság egy új korszak megnyitását jelenti az energiarendszerekben.

A Miskolci Egyetem felkészült a jövő hidrogénellátási szakembereinek a képzésére, akik aktív szereplői lesznek ennek a folyamatnak”

– fogalmazott az első Hidrogén Workshop megnyitóján Prof. Dr. Mucsi Gábor, a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánja. Az egyetemen elsőként elindított hidrogénellátási szakmérnökképzés unikális ezen a területen.

Az innovatív technológiákhoz kapcsolódó oktatás és a tudományos munka közötti szoros kapcsolatot támogatják a hazai gázipar meghatározó szereplői, akik együttműködnek a fenntartható energetikai kutatásokban is. A Miskolci Egyetemen jelenleg három projekt kapcsolódik a hidrogén tematikájához: két ipari konzorciális együttműködés és egy alapkutatás a Magyar Tudományos Akadémia támogatásával, amely a kutatásfejlesztési innováció támogatását jelenti a folyamatban – tájékoztatott a dékán.

A workshop előadásai között ehhez kapcsolódóan szó esett mások mellett a zöld hidrogén előállításának technológiai megoldásairól, a zöld hidrogénre épülő gazdasági modellről, a földgáz-hidrogén gázkeverék tárolásáról és szállításáról, illetve a hidrogén gyakorlati használatáról a közösségi közlekedésben.

24-11-13_ME-MFGT-együttműködés2
Prof. Dr. Mucsi Gábor, a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánja

Együttműködés a Magyar Földgáztároló Zrt.-vel

Az I. Hidrogén Workshop záróeseményeként stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Földgáztároló Zrt. és a Miskolci Egyetem. A kölcsönös előnyöket jelentő megállapodás a társaság fejlesztés stratégiai célkitűzései megvalósításának segítése mellett kiterjed a tudományos és oktatási partnerségre, közös kutatóműhelyek alapítására, valamint képzések indításával a szakmai utánpótlás nevelésére is.

A fenntartható erőforrásokhoz kapcsolódó kutatások fókuszterületnek számítanak a Miskolci Egyetem műszaki karain, amelyek unikális képzéseikkel nemzetközi téren is hasznosítható tudást adnak – idézte a tudásközpont közismert erősségeit az együttműködés aláírásán Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. A társadalmi-gazdasági partnerség, köztük a Magyar Földgáztároló Zrt.-vel generációkon átívelő kapcsolat a 21. század szolgáltató egyetemét erősíti, amelyben az ipari elvárásokat támogatja az akadémiai tudás.

Az ipari szereplők számos eredménye köszönhető az egyetemeknek”

– fogalmazott Dukai-Nagy Gergely, Magyar Földgáztároló Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese, aki szerint a vállalkozások és a kölcsönösségen alapuló kutatási és oktatási kapcsolatok befektetést jelentenek a jövőbe.

A Magyar Földgáztároló Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese, Német Zoltán szerint fontos stratégiai szempont, hogy a szakemberek nemzetközi szinten hasznosítható gyakorlati tudással rendelkezzenek az új technológiai megoldásokról. Szakismeretének átadásával ehhez a társaság is szeretne hozzájárulni.

24-11-13_ME-MFGT-együttműködés
Német Zoltán, a Magyar Földgáztároló Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese, Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora és Dukai-Nagy Gergely, Magyar Földgáztároló Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese

Legfrissebb hírek

Összes hír
Összes hír