Célba értek az adventi adományok

A Miskolci Egyetem adventi adománygyűjtése idén a miskolci Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház lakóinak megsegítésére indult. A karitatív akcióban összegyűlt ajándékok még karácsony előtt eljutottak a kedvezményezettekhez.

2024. január 29.

Az egyetemi polgárok ajándékaikkal az önhibájukon kívül nehéz helyzetbe került édesanyák és gyermekeik karácsonyi ünnepét igyekeznek szebbé tenné.

A Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház, Családok Átmeneti Otthona 1996 óta segíti a rászoruló, mélyszegénységben élő, vagy családon belüli bántalmazást elszenvedő anyákat és gyermekeiket.

Az intézmény egy olyan bázis, ahol fizikai és lelki szempontból megerősödhetnek. Támogatják őket a továbblépésben, a munkahelykeresésben, egy biztató jövőkép kialakításában és megteremtésében. Jelenleg 11 családanya és 25 gyermek él időlegesen náluk.