Gondoskodáspolitikai mesterképzés elindítását tervezi a Miskolci Egyetem. A kurzus szakmai előkészítésére együttműködési megállapodást kötött az intézmény a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézettel.
A megállapodás célja, hogy a Miskolci Egyetem mint a társadalom- és bölcsészettudomány területén magas képzési és tudományos eredményekkel bíró felsőoktatási intézmény és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet együttműködése révén a segítő szakma új képzésekkel növelje hatékonyságát. Frissen tartsa azt a tudást, amivel hozzá tud járulni a szakterület fejlődéséhez és a gondoskodáspolitikai szakember-utánpótlás megteremtéséhez. A hosszú távú együttműködés így kiterjed a közös oktatási, tudományos tevékenységre, valamint a kutatási eredmények hasznosítására az oktatás, kutatás és a tudományos ismeretterjesztés területein.
Az északkelet-magyarországi régió sajátos szociális és társadalmi összetétele már az 1980-as években új kihívások elé állították a Miskolci Egyetemet, amely regionális tudásközpontként oktatással, kutatással igyekszik támogatni a térség fenntartható fejlődésének előmozdítását – fogalmazott a megállapodás aláírásán Prof. Dr. Horváth Zita rektor.
Az esélyteremtés és a társadalmi mobilizáció elősegítése az egyik legfontosabb küldetése a Miskolci Egyetemnek,
amely a gondoskodáspolitikai képzés elindításával szélesítené a társadalomtudományi képzései között jelenleg elérhető szociológiai, szociális munka és egészségügyi szociális munka kurzusok körét. A képzés mellett minden olyan szakmai tevékenységet és kutatást támogat az intézmény, amely a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet és a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkárságának munkáját segíti – hangsúlyozta.
Kiemelten fontos, hogy a segítő szakmákban, a szociális munka és a gyermekvédelem segítésére megtaláljuk azokat a professzionális tudású fiatalokat, akik a jövőt jelentik hozzájárulnak a szakterület megújulásához”
– mondta az eseményen résztvevő Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára. Ennek elérésére új megoldásokat kell találni, új képzéseket kell indítani, amik vonzóvá tudják tenni a segítő szakmát, egyben hozzájárulnak annak megbecsüléséhez is – tette hozzá.
A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet célja a segítő képzések modernizálása és a szakterület magas szintű utánpótlásának megteremtése, amelyhez gondoskodáspolitikai mesterképzésével a Miskolci Egyetem is csatlakozik – erről már dr. Tóth Tibor, az intézmény főigazgatója beszélt. Elmondta: a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és az Eszterházy Katolikus Egyetemen a klasszikus szociális képzésekhez képest idén újként elindított gondoskodáspolitikai kurzusok önmagukban megduplázták azoknak a fiataloknak a számát, akik ilyen típusú felsőoktatási mesterképzésre jelentkeznek.