THE-rangsor: megőrizte helyét a Miskolci Egyetem

A világ felsőoktatási intézményeit többek között a kutatási környezet, az idézett publikációk és kutatások száma, az oktatók és a hallgatók teljesítménye alapján értékelő Times Higher Education (THE) rangsorában megőrizte helyét a Miskolci Egyetem.

• Alapítvány
  • Campus
  • Hallgatóknak
  • Kutatás
  • Munkatársak
  • Oktatás
  • Partnerek
  • Tudomány
  • University
  • Üzlet / innováció
2024. október 11.

Nyilvánosságra hozta a 2025-ös felsőoktatási rangsorát a Times Higher Education. A 115 ország 2092 egyetemét értékelő rangsort 5 szempont 18 indikátora alapján állították össze, amelyben mások mellett a kutatási környezetet, az oktatók idézett tudományos publikációinak, illetve a kutatásoknak a számát, valamint az oktatók és a hallgatók teljesítményét vették alapul.

A THE-rangsorban szereplő magyar egyetemek között a Miskolci Egyetem megtartotta az 1501+ helyét.

A Times Higher Education 2025 ranglistáján a Semmelweis Egyetem, az Óbudai Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Pannon Egyetem, a Széchenyi István Egyetem és a Miskolci Egyetem szerepel.

A ranglistát értékelve a Kulturális és Innovációs Minisztérium közleményt adott ki, amelyben megfogalmazták: a THE a legátfogóbb, legszigorúbb és legkiegyensúlyozottabb nemzetközi rangsor, amely a kutatásintenzív egyetemeket 18 teljesítménymutató alapján értékeli; ezek öt pillérre oszlanak, lefedve az oktatást, a kutatást, a tudástranszfert és a nemzetközivé válás alapvető küldetését. A közétett listán szereplő magyar egyetemek a legtöbb mérőszámban figyelemre méltó emelkedést mutatnak.

Tájékoztatásuk szerint a listán szereplő 11 egyetem közül 4 fővárosi, 7 vidéki egyetem kapott helyezést, amiből jól látszik, hogy a vidéki egyetemek egyre erősödnek, térségmegtartó erejük emelkedik, ami hozzájárult ahhoz, hogy idén már minden második hallgatót vidéki egyetemre vettek fel.