Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar által meghirdetett szakirányú továbbképzés.
Az oklevelet szerzett szakemberek kompetenciát szereznek mind a geotermikus energiatermelés, mind a hasznosítás területén. Korszerű és naprakész ismereteket szereznek a geotermia szakterületén.
A geotermikus energia termelése és hasznosítása kapcsán adódó feladatok magas szintű megoldásához szükséges földtudományi, műszaki, gazdasági és jogi ismeretek ismerete és alkalmazása, úgy mint:
A Geotermia szakirányú továbbképzésen végzett szakemberek a korábban megszerzett
mérnöki szakképesítésük és a szakirányú képzésben megszerzett speciális, felsőfokú
szakismeretek birtokában
Szakkal kapcsolatos kérdések
Szakkal kapcsolatos kérdések
Alapismeretek
38 kredit:
Szakmai törzsanyag és speciális szakismeretek
57 kredit:
–
–
–
120 kredit
Karunk több mint 300 éves múltra tekint vissza, amely bizonyítja a szakembereink iránti folyamatos igényt. A fejlődő gazdaság miatt nő a nyersanyag-, energia- és vízigény, ezért a bányászatnak is alkalmazkodnia kell. A közeljövőben olyan globális kihívásokat kell megoldani, mint az alacsony szén-dioxid kibocsátás, a körforgásos gazdaság, a vízbányászat vagy a környezetbarát bányászat. Karunk oktatói és kutatói ezen kihívásokra és azok megoldására készítik fel hallgatóinkat!
Az oklevelet szerzett szakemberek kompetenciát szereznek mind a geotermikus energiatermelés, mind a hasznosítás területén. Korszerű és naprakész ismereteket szereznek a geotermia szakterületén.
Az oklevelet szerzett szakemberek alaposan megismerik továbbá Magyarország geotermikus természeti adottságait és felhasználási lehetőségeit. Alkalmassá válnak geotermikus energiahasznosítási projektek helyszínének megválasztására, tervezési, létesítési, üzemeltetési feladatok elvégzésére.
A képzés részben távoktatási rendszerben történik magyar és angol nyelven.
A tantermi órák előadások és gyakorlatok, melyek az egyetem területén félévenként a szorgalmi időszakban (szeptembertől decemberig, illetve februártól májusig) három konzultációs héten, kerülnek megtartásra. Minden félévben egy teljes napos gyakorlati foglalkozás szerepel a tantervben.
Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar
„Fedezz fel többet FÖLDÜNKRŐL, amin élünk és amiből élünk!”
A földtudományok világa a 21. század legnagyobb környezeti, gazdasági, társadalmi problémáira, kihívásaira keres válaszokat és kínál megoldásokat. A természeti erőforrások, az ásványi nyersanyagok, az energiahordozók felkutatása, hosszú távú hasznosítása, megóvása és kezelése magas szintű mérnöki ismereteket igényel. Karunk a föld- és környezettudományok oktatásának legszélesebb spektrumát fogja át Magyarországon a bányászattól, a hulladékgazdálkodáson, a környezetvédelmen, az olaj- és gáziparon, valamint a földrajzon át egészen a geológiáig, geofizikáig és a hidrogeológiáig.
Szakfelelős