Az idegennyelv-oktatás jövője – trendek, módszerek, kihívások workshop

Legyen a vendégünk, és beszélgessünk az idegennyelv-oktatás jelenéről és jövőjéről a szakma kiválóságaival. Szőke Johanna „MI – Hogy ugorjunk neki?” avagy „A Mesterséges Intelligencia kiaknázása az oktatói munkaterhelés csökkentésére”, Jilly Viktor: Hogyan rögzülnek a szavak? címmel tart műhelyfoglalkozást.

2024. október 16, szerda
  • Campus
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Oktatás
  • University

Időpont:
2024. október 16.

Helyszín:
Miskolci Egyetem Idegennyelv Oktatási Központ, A/1. 320. tere

PROGRAM:

• 14:30 – 15:00 Regisztráció
  • 15:00 – 15:10 Köszöntő
  • 15:10 – 15:50 Szőke Johanna: „MI – Hogy ugorjunk neki?” avagy „A Mesterséges Intelligencia kiaknázása az oktatói munkaterhelés csökkentésére”
  • 15:50 – 16:30 Jilly Viktor: Hogyan rögzülnek a szavak?
  • 16:30 – 17:00 Kérdések, hozzászólások

Szőke Jo szabadúszó tanártréner és oktatási szakember, akinek egyik fő érdeklődési területe a mesterséges intelligencia használata az oktatásban. Külső előadóként a Károli Gáspár Református Egyetem angol tanárképzésén oktat, emellett a Cambridge University Press and Assessmentnek tart workshopokat és webináriumokat, valamint rendszeresen tart Erasmus képzéseket MI és IKT témákban.

Jilly Viktor nyelvtanári pályáját még a ’80-as éveinek elején kezdte meg egy nagytétényi általános iskolában, és jelenleg a Piarista Gimnáziumban tanít angol nyelvet.
„Talán két dologra vagyok a legbüszkébb. Az egyik, hogy pályám során többször vittem osztályokat a 3. évfolyamtól egészen érettségiig. Ez tíz év! Ennyi idő alatt a legtöbb szerelmes megunja a párját! Azt hiszem, a csoportjaim engem nem untak meg, és ehhez mindig változnom kellett, és számtalan olyan módszert kipróbálnom, amelyből néhányat talán ezen a rendezvényen is sikerül bemutatnom.

A másik, hogy több mint négy évtizednyi tanítás után is változatlanul rengeteg örömet szerez a tanítás, és egyelőre eszembe sem jut abbahagyni.