A zene világnapján: klasszikustól a kortársig

A reneszánsz tánczenétől, a bécsi klasszikán át a tangóig világáig adtak átfogó képet a muzsika világáról a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara és a Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium növendékei és tanárai a Zenepalota Bartók termében A zene világnapján.

• BBZK
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
2024. október 02.

A különleges hangulatú hangverseny műsorában Bach, Mozart, Ravel és Piazzola művei mellett két miskolci művésztanár, Barta Ildikó és Ács Gyula énekhangra és zenekarra komponált darabjai is felcsendültek. A hangszeres zenészek mellett színpadra állt az egyetem női kara és a középiskola vegyes kara is.

A Miskolci Egyetem arra törekszik, hogy a kultúra és a művészet közvetítésével is szolgálja szűkebb és tágabb környezetének fejlődését

– fogalmazott A zene világnapi koncertet az egyetem vezetése nevében megnyitó Prof. Dr. Szűcs Péter, aki a zene univerzális nyelvéről, az életben betöltött szerepéről is megosztotta gondolatait a közönséggel.

24-10-01_zene-világnapja (3)