EUG, olimpia, FISU, MEFOB, OB, EB, VB – Sportolói, edzői és önkéntes elismerések

Az Európai Egyetemi Játékokon, valamint az országos, európai vagy világeseményeken az elmúlt tanévben sikereket elért hallgatóit sportolói díjjal ismerte el a Miskolci Egyetem. A díjátadón az eseményen résztvevő önkéntesek munkáját is megköszönték.

• Campus
  • EUG
  • Hallgatóknak
  • Munkatársak
  • Sport
2024. szeptember 25. / Frissítve: 2024. október 16. 03:10

Az elmúlt tanévet az Európai Egyetemi Játékokkal, a kontinens legnagyobb multisport eseményével zárta le a Miskolci Egyetem július 12-e és 24-e között. Az eseménynek Miskolc mellett Debrecen adott otthont. Összesen 36 ország 414 egyeteméről több, mint 4700 versenyzőt és kísérőjét látta vendégül a két város. A rendezvény példaértékű összefogásban valósult meg, sok százan dolgoztak együtt azért, hogy a Miskolci Egyetem – a Debreceni Egyetemmel közösen – a legmagasabb színvonalon tudja megrendezni a sport eseményt.

Az Európai Egyetemi Játékokon, valamint az elmúlt tanévben országos, európai vagy világeseményeken  sikereket elért hallgatóit sportolói díjjal ismerte el az universitas.

sportolók elismerése 2024

EUSA – EUG 2024 alatt versenyzők

• Tollaslabda: Muzsnay Kinga, Rausz Ádám, Deák Kinga, Tari Tamás Milán
  • Strandröplabda: Fenyvesi Dániel István, Komlósi Márk, Barna Gréta, Papp Bernadett
  • Sakk: Vodila Martin Botond, Pribelszky Bence Dániel
  • Tenisz: Szaszkó Péter, Magyar Balázs
  • Judo: Czerlau Jennifer Stephanie, Maksa Csaba
  • Karate: Tóth Vanda, Dávid Kira Jázmin
  • Kickbox: Gondos Gergely
  • Kosárlabda: Gadus Fábián Armand, Gerőcs Roland Bálint, Kozák Bertalan, Kozák Márton, Lippai Szabolcs, Molnár Bence, Nyíri Bence, Orliczki Mátyás, Ragályi Levente Gergely, Sándor Bence, Szőke Gábor, Tóth Bence Miklós
  • Kosárlabda: Balla Sára, Dr. Sikora Emőke, Gondos Alexandra, Hajdu Angelika, Kababik Bianka, Kápolnai Dorina, Kecskés Karina, Lukács Panna Réka, Oláh Fruzsina, Szegeczki Nóra, Tóth Boglárka, Vég-Dudás Anna

FISU – Egyetemi VB-n versenyzők

• Sportmászás: Bognár Nóra
  • Öttusa: Tárkányi Zsombor
  • Kajak-Ken: Lászlófalvi Dominik

Olimpia

• Atlétika: Spiller Tiziana

MEFOB 1-3. hely

• Atlétika: Juhász Patrik
  • Úszás: Matula Fanni, Vécsei Réka
  • Tájékozódási futás: Jacsó Barnabás, Tugyi Levente
  • Atlétika: Monoki Benjamin, Bacsa Fanni, Rőczei Gréta, Tóth Lilla
  • Sakk: Bakó Martin
  • Kosárlabda: Velkey Géza, Lakatos Péter

Korosztályos vagy felnőtt OB, EB, VB

• Jégkorong: György Róbert, Tóth Anna
  • Atlétika: Gál Nikolett
  • Judo: Sáfrány Péter Marcell

Kimagasló sporteredmények születtek a 2023/24-es tanév-ben is a Miskolci Egyetemen, köszönhetően nemcsak a nagyszerű sportolóknak, hanem felkészítőiknek és edzőiknek is. Az önkéntesek munkája nélkül pedig az EUG sem valósulhatott volna meg, közel 400 fő működött közre a szervezés során. Így a versenyzők mellett az edzőket és az önkénteseket is köszöntötték.

EUSA – EUG 2024 alatt versenyzők kísérői

• Tollaslabda: Morvai István