Moduláris kurzusok: többlet az alaptudáshoz

A munkaerőpiacon való sikeres elhelyezkedésének támogatására moduláris képzést vezet be a Miskolci Egyetem. A hallgatók számára ingyenes kurzusok a képzési tervben előírtakon túl további kompetenciák elsajátításának lehetőségét biztosítják. Jelentkezési határidő: 2023. október 15., vasárnap éjfél.

• Hallgatóknak
  • Oktatás
2023. október 12. / Frissítve: 2023. október 27. 01:02

A moduláris kurzus a hallgatókat olyan ismeretanyagokkal és információkkal támogatja, amelyeket az alap- vagy mesterképzésben nem tudnak megszerezni, ugyanakkor a munkaerőpiacon hasznosíthatók.

A képzések két részből épülnek fel:

• E-learning tananyag
    (videók, ppt-k, tansegédletek stb.)
  • Jelenléti képzés
    tömbösítve, félévente 1 nap (6-8 óra, személyes/online formában)

A kompetencia alapú képzés körében meghirdetett tárgyat teljesítő hallgatók számára az aláírás megszerzésével egyidejűleg a kurzus meghirdető kar igazolást állít ki.

Azon hallgatók számára, akik a képzési idejük alatt három kurzust teljesítenek, a Miskolci Egyetem dokumentummal igazolja, hogy a hallgató kompetencia alapú képzésben részesült.

Az intézményi igazolást az oklevélmellékletben tüntetik fel. Az oklevélmelléklet – önmagában véve – jogi hatállyal nem bír, elsősorban információs értéke van, az viszont jelentős előny lehet egy állásinterjún.

A kurzus(ok)on való részvétel ingyenes.

A jelentkezéseket a választott kurzus(ok) megjelölésével 2023. október 15. (vasárnap) éjfélig az itt elérhető Microsoft Form-on:

Moduláris kurzusok
  • Állampolgári ismeretek
  • Komplex vállalkozási ismeretek
  • Közérthető fogalmazás és konfliktusmentes kommunikáció
  • Munkaerőpiaci, szociális és öngondoskodási kompetenciafejlesztés
  • Öntészeti technológia management
  • Technika történet
  • Egyetemes zenetörténet
  • Hangszertörténet
  • Műismeret (Hangversenylátogatás)
  • Álláskeresés és munkahelyi kommunikáció
  • Viselkedéskultúra, protokoll
  • Egészséges életmód fontossága és fenntartása a mindennapokban
  • Egészséges gyermek gondozása
  • Haladó MS Excel ismeretek
  • Térbeli alakzatok számítógépes modellezése
  • Kompetencia menedzsment
  • Üzleti kommunikáció
  • Világgazdasági folyamatok
  • Fenntartható energiagazdálkodás

A képzéssel kapcsolatos kérdéseket dr. Ritó Evelin jogi szakreferens fogadja az evelin.rito@uni-miskolc.hu e-mail címen.