Egészségtudományi Kar által meghirdetett szakirányú továbbképzés.
A képzés célja olyan szakemberek kibocsátása, akik az egészségtudomány eredményei alapján a szájüregben előforduló betegségek megelőzésével, az egészségvédelem és egészségnevelés alapjait ismerve, orális preventív tevékenységet végeznek, gondozzák a társadalom egyéneit és közösségeit e tekintetben is, ismerik a szájüregi egészség fejlesztésének lehetőségeit.
A prevenciós szájhigiénikus egészségnevelő tevékenységet végez a szájhigiéné szakterületén, személyre szabottan oktatja a betegeket, hozzátartozóikat. Tájékoztatja a beteget az orálhigiénével kapcsolatos ismeretekről, a szájüregben kialakuló lehetséges szövődményekről, a megelőzés lehetőségeiről, az adott kezelési módszer hatásairól. Együttműködik a beteggel, orvosokkal, az egészségügyi team egyéb tagjaival.
Képességeiket, preventív tevékenységeiket azon országban, intézményben alkalmazhatják a gyakorlatban is, ahol az alkalmazandó jogszabályok, irányelvek, protokollok ezt lehetővé teszik.
Alapozó modul:
15 kredit
Alapozó modul:
32 kredit
Differenciált szakmai törzsanyag:
8 kredit
Szakdolgozat:
5 kredit
–
Szakmai gyakorlat ideje legalább 3 hét a második félévben, amelyet iskolában, fogorvosi rendelőben, gyermekfogászat – és fogszabályozó szakrendelésen kell eltöltenie.
–
60 kredit
Kedves tanulni vágyó fiatalok! A középiskolai tanulmányok végeztével számos választható képzés, egyben életút áll Önök előtt. Döntsenek okosan, de bármelyik irányba veszik is útjukat, bármilyen pályát is választanak, a legfontosabb, hogy boldog, sikeres, elégedett emberek legyenek. Szerezzenek ehhez tudást, acélozzák, nemesítsék egyéniségüket, alakítsanak ki emberi kapcsolatokat, szerezzenek barátokat. A Miskolci Egyetemen Egészségtudományi Karának alapképzésein, mesterképzésein, szakirányú képzésein és felsőoktatási szakképzésén minderre megvan a lehetőségük!
A prevenciós szájhigénikus orális egészségnevelő, oktató tevékenységet végez, fogorvosi rendelőben, oktatási intézményben, fogorvosi praxisban az egészségügyi team tagjaként, valamint vállalkozóként, adott jogszabályi feltételek által meghatározott klinikai gyakorlati prevenciós munkát végez önállóan vagy fogorvosi felügyelet mellett, a beteggel és hozzátartozójával közvetlen kapcsolatban és online térben egyaránt hitelesen kommunikál.
Egészségtudományi Kar
A miskolci székhelyű egészségtudományi felsőoktatás több mint három évtizedes múltra tekint vissza. A jelenlegi képzés 2001-ben integrálódott a Miskolci Egyetem szervezeti rendszerébe, új fejezetet nyitva az Universitas kiteljesedésének folyamatában. Azóta az Egészségtudományi Kar az Egyetem többi karával együttműködve, a szinergiát erősítve, az interdiszciplináris határterületi kapcsolódás előnyeit hasznosítva az Észak-magyarországi Regionális Egészségügyi Tudásközpontként azonosítja magát, és képez diplomás szakembereket többek között a prevenció, a betegápolás a képalkotó diagnosztika, a rehabilitáció és az egészségturizmus területén 5 alapképzési, 4 mesterképzési, 1 felsőoktatási szakképzési és számos unikális másoddiplomás szak működtetésével. Küldetése régió megtartó erejének növelése a helyben képzett szakemberek regionális elhelyezkedésének elősegítése érdekében. Az oktatás színvonalát neves orvos-oktatók és az egészségtudományok, valamint az interdiszciplináris tudományterületek elismert szaktekintélyei garantálják a Miskolci Egyetem társkaraival, a kar oktató kórházával, a régió egészségügyi intézményeivel és szakmai szervezeteivel együttműködve, mindig igazodva a kor változó követelményeihez, a társadalmi igényekhez és a munkaerőpiaci elvárásokhoz. Az ETK hallgatói a Miskolci Egyetem campusán, kivételes infrastrukturális környezetben tanulhatnak és lehetnek részesei a többszáz éves hagyományokkal büszkélkedhető selmeci diákéletnek. Az egészségtudományi végzettség napjainkban piacképes, az egészségügyi diplomások iránt kifejezetten nagy a kereslet, emellett talán még fontosabb szempont, hogy az egészségügyi szakmák lélekemelő munkával járnak, hiszen mindegyik középpontjában a humánum áll. Az egészségtudományi képzés értékrendjét áthatja az emberek felé irányuló empatikus közelítés és holisztikus szemlélet, mely az embert testi-lelki és szociális mivoltának egységében látja. Ez az értékrend a Miskolci Egyetem selmeci hagyományaira épülő kari köszöntésben így jelenik meg:
“Egészséget a világnak!”
Szakfelelős