Egészségtudományi Kar által meghirdetett szakirányú továbbképzés.
A klinikai kutatási munkatárs stabil életpálya lehetőséget kínál, mely mind anyagilag, mind tudományos aktivitás tekintetében rendkívül sok előnyt biztosít a pozíciót betöltő személy számára. A képzés során megszerzett ismeretek, kompetenciák birtokában a szakirányú továbbképzési szakon végzők képesek lesznek klinikai vizsgáló helyek meghatározására és kiválasztására, etikai és egyéb engedélyek beszerzésére, klinikai vizsgálatok megszervezésére és dokumentálására. A munkatárs hivatott a tudományos megbeszélések szervezésére és moderálására, a vizsgáló helyek látogatására és ellenőrzésére. A kompetenciák közé tartozik a financiális feladatok menedzselése, minőségbiztosítási-, betegbiztonsági feladatok felügyelete, kutatási eredmények rögzítése és az eredmények publikálása, disszeminálása.
A klinikai kutatási munkatárs szakirányú továbbképzési szak kompetenciák kialakításának főbb moduljai képzésünkben:
A képzés során megszerzett ismeretek, kompetenciák birtokában a szakirányú továbbképzési szakon végzők képesek lesznek:
– klinikai vizsgálók és vizsgáló helyek meghatározására és kiválasztására
– etikai és egyéb engedélyek beszerzésére
– klinikai vizsgálatok megszervezésére és dokumentálására
– vizsgálók tudományos megbeszéléseinek szervezésére és moderálására
– vizsgáló helyek látogatására, ellenőrzésére
– financiális feladatok menedzselésére
– minőségbiztosítási, betegbiztonsági feladatok felügyeletére
– kutatási eredmények rögzítésére, feldolgozására, archiválásra
– kutatási eredmények publikálására, disszeminálására
Alapozó-kiegészítő ismeretek:
10 kredit
Szakmai törzsanyag:
20 kredit
Differenciált szakmai anyag:
20 kredit
A szakdolgozat kreditértéke:
10 kredit
–
–
–
60 kredit
Kedves tanulni vágyó fiatalok! A középiskolai tanulmányok végeztével számos választható képzés, egyben életút áll Önök előtt. Döntsenek okosan, de bármelyik irányba veszik is útjukat, bármilyen pályát is választanak, a legfontosabb, hogy boldog, sikeres, elégedett emberek legyenek. Szerezzenek ehhez tudást, acélozzák, nemesítsék egyéniségüket, alakítsanak ki emberi kapcsolatokat, szerezzenek barátokat. A Miskolci Egyetemen Egészségtudományi Karának alapképzésein, mesterképzésein, szakirányú képzésein és felsőoktatási szakképzésén minderre megvan a lehetőségük!
A klinikai kutatási munkatársaknak különféle készségek és ismeretek birtokában sikeresen vesznek részt kutatási projektekben és hozzájáruljanak az egészségügy fejlődéséhez. A jövőbeli munkatársaknak lépést kell tartaniuk az új diagnosztikai eszközökkel, monitoring technológiákkal és egyéb innovációkkal, valamint képzetteknek kell lenniük a vonatkozó jogszabályokban és etikai elvekben.
2229 Egyéb humán-egészségügyi (társ)foglalkozású
Egészségtudományi Kar
A miskolci székhelyű egészségtudományi felsőoktatás több mint három évtizedes múltra tekint vissza. A jelenlegi képzés 2001-ben integrálódott a Miskolci Egyetem szervezeti rendszerébe, új fejezetet nyitva az Universitas kiteljesedésének folyamatában. Azóta az Egészségtudományi Kar az Egyetem többi karával együttműködve, a szinergiát erősítve, az interdiszciplináris határterületi kapcsolódás előnyeit hasznosítva az Észak-magyarországi Regionális Egészségügyi Tudásközpontként azonosítja magát, és képez diplomás szakembereket többek között a prevenció, a betegápolás a képalkotó diagnosztika, a rehabilitáció és az egészségturizmus területén 5 alapképzési, 4 mesterképzési, 1 felsőoktatási szakképzési és számos unikális másoddiplomás szak működtetésével. Küldetése régió megtartó erejének növelése a helyben képzett szakemberek regionális elhelyezkedésének elősegítése érdekében. Az oktatás színvonalát neves orvos-oktatók és az egészségtudományok, valamint az interdiszciplináris tudományterületek elismert szaktekintélyei garantálják a Miskolci Egyetem társkaraival, a kar oktató kórházával, a régió egészségügyi intézményeivel és szakmai szervezeteivel együttműködve, mindig igazodva a kor változó követelményeihez, a társadalmi igényekhez és a munkaerőpiaci elvárásokhoz. Az ETK hallgatói a Miskolci Egyetem campusán, kivételes infrastrukturális környezetben tanulhatnak és lehetnek részesei a többszáz éves hagyományokkal büszkélkedhető selmeci diákéletnek. Az egészségtudományi végzettség napjainkban piacképes, az egészségügyi diplomások iránt kifejezetten nagy a kereslet, emellett talán még fontosabb szempont, hogy az egészségügyi szakmák lélekemelő munkával járnak, hiszen mindegyik középpontjában a humánum áll. Az egészségtudományi képzés értékrendjét áthatja az emberek felé irányuló empatikus közelítés és holisztikus szemlélet, mely az embert testi-lelki és szociális mivoltának egységében látja. Ez az értékrend a Miskolci Egyetem selmeci hagyományaira épülő kari köszöntésben így jelenik meg:
“Egészséget a világnak!”
Szakfelelős