Digitálisan elérhető történészi életmű

A kora újkori társadalom- és művelődéstörténet nemzetközi téren is elismert kutatója, a Miskolci Egyetem bölcsészettudományi képzésein a kezdetektől oktató Dr. Tóth István György (1956–2005) művei elektronikusan is elérhetővé váltak.

• BTK
  • Hallgatóknak
  • Oktatás
  • Tudomány
2024. szeptember 07.

A magyar történettudomány kiemelkedő tudósa 1992–1997 között tanított a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán. Nagyon sokrétű publikációs tevékenységének eredményei mind ez ideig nehezen hozzáférhetőek voltak a hazai és külföldi tudományos közösség számára. Összegyűjtött és digitálisan közzétett írásainak gyűjteménye immár lehetővé teszi kiemelkedő értéket hordozó munkásságának a korábbinál szélesebb körű felhasználását.

Dr. Tóth István György méltatása a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetének honlapján >>