Pályázat az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíjára

Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíja a hátrányos szociális helyzetű, kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért hallgatókat támogatja. A pályázat benyújtásának határideje: 2024. szeptember 20.

• Hallgatóknak
  • Ösztöndíj
  • Pályázat
  • University
2024. szeptember 10.

Az ösztöndíjra pályázatot nyújthat be az a Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező állami ösztöndíjas vagy önköltséges alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan képzésben és doktori képzésben részt vevő hallgató, aki a pályázat benyújtását megelőzően rendelkezik két egymást követő aktív félévvel, és a két aktív félévében összesen legalább 45 kreditet szerzett meg. A pályázat benyújtásának további feltétele, hogy a pályázatban értékelt tanévben a pályázó súlyozott tanulmányi átlaga félévente legalább 3,51 legyen.

Magyarországi állandó lakóhely hiányában pályázatot nyújthatnak be azok a Horvát Köztársaságban, Romániában, a Szerb Köztársaságban, a Szlovák Köztársaságban, a Szlovén Köztársaságban vagy Ukrajnában lakóhellyel rendelkező hallgatók is, akik rendelkeznek Magyar igazolvánnyal vagy Magyar hozzátartozói igazolvánnyal, és az előző bekezdésben nevesített egyéb feltételeknek megfelelnek. Nem pályázhatnak a Miskolci Egyetemmel kizárólag vendéghallgatói jogviszonyban álló hallgatók.

Az ösztöndíj folyósításának időtartama egy tanév, azaz 10 hónap. Az ösztöndíj havi összege 50.000,- Ft. Az adott tanévre elnyert ösztöndíj csak a megpályázott tanévben folyósítható, a folyósítás feltétele az aktív hallgatói jogviszony.

A pályázati dokumentáció és a pályázati adatlap is elérhető itt >>

A pályázatot a Pályázati adatlap kitöltésével lehet benyújtani az illetékes kar dékáni hivatalában, papír alapon 1 példányban.

A Pályázati adatlaphoz mellékelni kell:

• az állandó lakóhely hiányában a Magyar igazolvány vagy Magyar hozzátartozói igazolvány másolatát;
  • a pályázó szociális helyzetét alátámasztó, a pályázati kiírás mellékletében felsorolt okiratokat;
  • a leckekönyv vonatkozó részeinek kinyomtatott oldalait a Beiskolázási és Oktatásszervezési Igazgatóság, doktoranduszok esetében az illetékes dékáni hivatal  által hitelesítve;
  • a pályázó nyelvismeretét alátámasztó dokumentumokat;
  • a pályázó rövid önéletrajzát, mely kitér a szakmai és tudományos tevékenységek, eredmények ismertetésére;
  • a pályázó publikációinak felsorolása, a publikációk másolata;
  • egyéb tudományos, szakmai tevékenység igazolása.

A pályázat beadása után hiánypótlásnak helye nincs!